Przeprowadzka to dla wielu osób bardzo ważny krok w ich życiu. Często to zamknięcie pewnego rozdziału i szansa na rozpoczęcie kolejnego. Niezależnie od tego, czy jesteś studentem, który rozpoczyna studia w nowym mieście, rodziną, która przeprowadza się na drugi koniec Polski czy też ze względu na nową pracę wyjeżdżasz za granicę, warto, abyś wiedział, w jaki sposób sprawić, że proces przeprowadzki przebiegnie spokojnie i bez stresu.

Spis treści:

  1. zaplanuj swoją przeprowadzkę
  2. porządki i pakowanie
  3. transport przedmiotów

Krok 1 – zaplanuj swoją przeprowadzkę

Niezależnie od tego, jak bardzo oddalone jest miejsce Twojej nowej destynacji, rozpoczynanie przeprowadzki bez żadnego przygotowania nie jest dobrym pomysłem. Podobnie jak zostawianie wszystkiego łącznie z pakowaniem na ostatnią chwilę. Przeprowadzka to nie jeden dzień, w którym przewozisz swoje rzeczy do nowego domu czy mieszkania. To cały proces, w skład którego wchodzi wiele różnorakich kwestii. Dlatego tak ważne jest, aby poszczególne kroki odpowiednio rozplanować w czasie. Postępowanie zgodnie z zaplanowanym harmonogramem sprawi, że przeprowadzka będzie o wiele łatwiejsza.

Przygotowując się do przeprowadzki, pamiętaj, aby o tym fakcie powiadomić właściwe instytucje, takie jak bank, swojego ubezpieczyciela, urząd skarbowy, elektrownię, dostawcę internetu i usług telekomunikacyjnych. Warto także anulować lub wstrzymać wszelkiego rodzaju subskrypcje. Odpowiednio wcześnie uzgodnij także ze swoim pracodawcą urlop.

Jeśli przeprowadzasz się za granicę, zgromadź wszelkie niezbędne dokumenty w jednym miejscu. Sprawdź ważność paszportu, dowodu osobistego oraz prawa jazdy. Pamiętaj, aby wykonać kopię wszystkich zabieranych ze sobą dokumentów.

Odpowiednio wcześnie skontaktuj się z wybraną firmą przeprowadzkową, która pomoże Ci w transporcie Twoich przedmiotów. Jeśli mieszkasz w okolicy województwa łódzkiego, świetnym wyborem będzie skorzystanie z usług firmy Fortis Przeprowadzkihttps://fortis-przeprowadzki.pl/.

Krok 2 – porządki i pakowanie

Pakowanie to proces, który warto rozłożyć w czasie. Zanim jednak zgromadzisz odpowiednie akcesoria jak kartony, taśmy, różnego rodzaju folie ochronne i bąbelkowe, wykonaj generalne porządki. Pakowanie w pośpiechu i stresie może sprawić, że zdecydujemy się zabrać ze sobą praktycznie wszystkie rzeczy, z czego część w nowym mieszkaniu może okazać się zupełnie zbędna. Generalny przegląd wyposażenia swojego dotychczasowego domu pozwoli nam ocenić, które ze sprzętów lub przedmiotów osobistych w dalszym ciągu będą nam potrzebne, a które z powodzeniem możemy oddać lub sprzedać. Dzięki temu zaoszczędzimy o wiele więcej miejsca.

Przystępując do pakowania, pamiętaj, aby osobno pakować odzież, książki, a także szkło czy porcelanę. W przypadku delikatnych i łatwych do uszkodzenia przedmiotów dobrze jest odpowiednio zabezpieczyć je folią bąbelkową, która skutecznie zminimalizuje ryzyko ich potłuczenia lub pęknięcia w trakcie transportu. Dobrze, aby waga zapakowanych kartonów nie przekraczała 25 kg. To zminimalizuje ryzyko ich uszkodzenia oraz zawartości podczas transportu.

Pamiętaj, aby dokładnie opisać każdy z kartonów i nie mieszać ze sobą przedmiotów o różnym przeznaczeniu, np. wyposażenia kuchni z przedmiotami osobistymi. Dokładne opisanie kartonów ułatwi Ci ich rozpakowywanie po przeprowadzce, dzięki czemu nie będziesz musiał otwierać wszystkich w poszukiwaniu np. kuchennych talerzy. Warto wykonać także spis inwentarza.

Krok 3 – transport przedmiotów

Przeprowadzka nie może obyć się bez firmy przeprowadzkowej. To przede wszystkim duże ułatwienie oraz komfort dla nas samych. Zamiast prosić o pomoc członków rodziny czy znajomych, warto wybrać osoby, które posiadają w tej kwestii fachowe doświadczenie i profesjonalne podejście, a także dysponują specjalistycznym sprzętem.

Ponadto coraz więcej firm przeprowadzkowych, w tym Fortis Przeprowadzki, oferuje dogodną usługę magazynowania. Oznacza to, że przez ustalony przez nas okres możemy przechowywać część ze swoich rzeczy jak meble, ubrania czy przedmioty, które do naszego nowego mieszkania mogą zostać przetransportowane później. Oprócz tego mamy pewność, że nasz dobytek jest przechowywany w odpowiednich warunkach.

Share.

Zostaw komentarz