Praca z dziećmi jest pełna wyzwań, ale za razem bardzo satysfakcjonująca. Na osobie, która ją wykonuje, spoczywa ogromna odpowiedzialność. Trzeba także często wykazać się cierpliwością, empatią oraz kreatywnością. Jednak mimo wszystko dla wielu osób spędzanie czasu z maluchami może być świetnym pomysłem na biznes. Branża dziecięca to nie tylko produkcja i sprzedaż zabawek czy kosmetyków dla najmłodszych. Jest otwarta zarówno dla specjalistów, jak i osób, które odnajdują się w roli opiekuna. Poniżej kilka podpowiedzi dla tych, którzy chcą prowadzić własną działalność w oparciu o pracę z najmłodszymi.

Spis treści:

  1. Jak założyć prywatne przedszkole?​
  2. Jak założyć klub malucha?
  3. Jak otworzyć szkołę językową?
  4. Jak założyć gabinet logopedyczny?

Jak założyć prywatne przedszkole?

Wielu rodziców ma problem z tym, aby pogodzić pracę z opieką nad dzieckiem. Nie zawsze rodzina jest w stanie pomóc i zająć się pociechą. Jednocześnie miejsc w przedszkolach wciąż brakuje, więc na wsparcie takiej instytucji mogą liczyć tylko niektórzy. Dla przedsiębiorców z podejściem do dzieci jest to sygnał, aby pomyśleć o tym, jak założyć prywatne przedszkole. Jak się okazuje, duża liczba maluchów w wieku przedszkolnym w naszym regionie, może pomóc w uzyskaniu dotacji unijnych na działalność. Jeśli natomiast zależy nam na tym, aby zapełnić miejsca w naszej placówce, musimy zatroszczyć się o dobrą opinię w oczach rodziców. Pomoże na przykład prowadzenie profilu w mediach społecznościowych, aby opiekunowie mogli śledzić aktywności swoich pociech i być na bieżąco z życiem przedszkola.

Jak założyć klub malucha?

Nie tylko pociechy w wieku przedszkolnym potrzebują kogoś, kto przypilnuje ich pod nieobecność rodziców. Opieka nad dziećmi w wieku od 1 do 3 roku życia to zadanie, które wykonywać można w klubiku dla dzieci na godziny. Zatem jak założyć klub malucha? Przede wszystkim warto zatroszczyć się o lokal, który będzie spełniał wymagania sanepidu. Ważna jest także odpowiednia kadra. Nadzorować dzieci powinny osoby z wykształceniem pedagogicznym lub psychologicznym, pielęgniarki, położne lub pracownicy po ukończeniu odpowiednich kursów. Będą oni musieli bowiem zapewnić małym podopiecznym zajęcia dostosowane do wieku. Podobnie jak w przypadku przedszkola, dobrym pomysłem na promocję klubu malucha będą media społecznościowe. 

 

Jak otworzyć szkołę językową?

Podobno do 12 roku życia dziecko najlepiej przyswaja wiedzę językową. Z tego względu wielu rodziców zapisuje swoje pociechy na zajęcia angielskiego, francuskiego czy hiszpańskiego już w najmłodszych latach. Jeśli więc zastanawiamy się, jak otworzyć szkołę językową, powinniśmy zdecydowanie skierować nasze usługi przynajmniej w części do małoletnich studentów. Wówczas nie tylko zdolności językowe pomogą nam w prowadzeniu działalności. Przyda się również umiejętność kreatywnego zorganizowania czasu maluchom oraz uczenia przez zabawę. Zadowolony maluch to zadowoleni rodzice, więc jeśli chcemy, aby nas oni polecali, starajmy się sprawić, aby poznawanie języków było dla dzieci miłym doświadczeniem.

kursy
Źródło: Raport ConQuest Consulting „Analiza rynku szkół języka angielskiego 
 w Polsce”

Jak założyć gabinet logopedyczny?

Logopeda pracuje nie tylko z dziećmi, jednak w większości zaprzątają go sprawy małych pacjentów. Jeśli posiadamy odpowiednie wykształcenie, nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy pracowali na własny rachunek. Jak założyć gabinet logopedyczny, w którym będziemy przyjmować maluchy? Przede wszystkim pamiętajmy o tym, aby dostosować wyposażenie do potrzeb małego pacjenta. Należy zadbać o odpowiedni rozmiar mebli, aby maluchy czuły się komfortowo, a także o dopasowane do wieku pomoce dydaktyczne. Przydatne do niektórych ćwiczeń może okazać się np. lustro. Co ciekawe, prywatny gabinet możemy otworzyć także we współpracy z NFZ.

 

Share.

Zostaw komentarz