Wyjątkowo wdzięcznym surowcem jest drewno, które stosunkowo łatwo poddaje się obróbce, a przy tym produkty z niego wykonane często świetnie się prezentują. Dodatkowo drewno jest trwałe i posiada wiele zastosowań. Być może warto więc rozważyć wykorzystanie go do rozkręcenia własnego biznesu. Przedstawiamy 8 pomysłów, które pozwolą działać w zgodzie z aktualnie panującą modą na naturalne materiały.

Spis treści:

  1. ​Unikalne meble
  2. Instrumenty muzyczne
  3. Dekoracje
  4. Akcesoria dla zwierząt
  5. ​Zabawki
  6. Drewniane modele
  7. Akcesoria kuchenne
  8. Palety

Popularność, którą w ostatnim czasie zyskują produkty hand made udowadnia, że inżynierowie obsługujący maszyny produkcyjne, nigdy tak naprawdę do końca nie zastąpią prawdziwych rzemieślników. Nawet jeśli zaawansowane obrabiarki CNC są w stanie niezwykle precyzyjnie wycinać detale, to jednak wiele osób woli ręcznie robione i unikalne produkty, nawet jeśli nie będą doskonałe. Co więcej, biznes oparty na takich wyrobach nie wymaga bardzo dużych nakładów finansowych. Warto więc pomyśleć o tym, co możemy stworzyć w naszym domowym warsztacie i zastanowić się, jak na tym zarobić.

wykres

1. Unikalne meble

Drewniane meble są niezwykle stylowe i eleganckie. Sprawdzają się we wnętrzach rustykalnych, nowoczesnych czy skandynawskich, a także w altanach ogrodowych i na działkach. Nic więc dziwnego, że jest na nie ogromne zapotrzebowanie. Co prawda drewnianych szaf, stolików czy krzeseł nie brakuje w salonach mebli, jednak klienci są obecnie coraz bardziej wymagający. Wiele osób woli spersonalizowane meble, wykonane na wymiar od produktów wytwarzanych masowo. Dlatego warto stawiać na unikalny design oraz kierować się sugestiami klientów, a wówczas za meble z własnej stolarni będzie można inkasować więcej niż w sklepie meblowym.

https://www.instagram.com/p/CNBIyAyMkqx/?utm_source=ig_web_copy_link

2. Instrumenty muzyczne

Produkcja instrumentów muzycznych, takich jak skrzypce, gitary, flety i wiele innych, nie jest czymś, co może robić domowy majsterkowicz. Tego typu prace wymagają dużego kunsztu, precyzji oraz indywidualnego podejścia do surowca. Instrumenty tworzy się z wielu sklejonych ze sobą fragmentów drewna różnego rodzaju, a ich dobór w dużej mierze odpowiada za jakość dźwięku. Jednak dysponując odpowiednią wiedzą, można tworzyć naprawdę piękne instrumenty, których nie powstydziłby się profesjonalny muzyk. Być może warto więc się doszkolić lub zatrudnić fachowca, który pomoże rozkręcić muzyczno-drewniany biznes.

3. Dekoracje

Dekoracje wykonane z drewna mogą przybierać różne kształty i rozmiary. Sprawny rzemieślnik z wyobraźnią może wytworzyć przedmioty, które będą stanowiły ozdobę niejednego wnętrza. Rzeźby, ramki do zdjęć, wazony czy świeczniki z naturalnych materiałów wpisują się w najnowsze trendy i z tego względu zdecydowanie cieszą się dużym powodzeniem. Warto reklamować je w mediach społecznościowych oraz korzystać z usług platform handlowych specjalizujących się w rękodziele.

https://www.instagram.com/p/CH5K8TdhHQP/?utm_source=ig_web_copy_link

4. Akcesoria dla zwierząt

Miłośnicy czterech łapy bardzo lubią kupować estetyczne i oryginalne rzeczy dla swoich podopiecznych. Skierowanie swojej oferty wyrobów drewnianych do tej grupy docelowej nie jest więc złym pomysłem. Buda dla psa, drapak dla kota czy domek dla chomika wykonane z drewna na pewno przypadną do gustu wielu osobom i przy okazji sprawią przyjemność zwierzakom.

https://www.instagram.com/p/CHkd2XBDaen/?utm_source=ig_web_copy_link

5. Zabawki

Zabawki z drewna potrafią być bardzo ładne i dzięki temu wzbudzają zainteresowanie najmłodszych. Za razem są bardzo praktyczne, gdyż ich trwałość sprawia, że maluch nie zniszczy ich z łatwością, nawet podczas wyjątkowo intensywnej zabawy. Dzięki temu taka zabawka może wytrzymać lata użytkowania, być piękną pamiątką z dzieciństwa, a nawet służyć przyszłym pokoleniom.

https://www.instagram.com/p/CLq0BhwlQ7W/?utm_source=ig_web_copy_link


Chcesz podarować prezent wykonany z drewna bliskiej Ci osobie?  Zobacz tutaj


6. Drewniane modele

Drewniane puzzle oraz modele do składania to bardzo ciekawe wyzwanie dla osób w każdym wieku. Nic więc dziwnego, że amatorów modelarstwa nie brakuje. Warto przemyśleć produkcję podobnych zestawów do składania statków, maszyn czy pojazdów. Zwłaszcza, że układanki mogą mieć różny poziom zaawansowania, dzięki czemu takie produkty można kierować do kilku grup wiekowych.

7. Akcesoria kuchenne

Nie tylko ozdoby drewniane cieszą się dużym zainteresowaniem. Istnieje też całkiem spore zapotrzebowanie na produkty użytkowe z drewna, takie jak sztućce, naczynia, deski do krojenia i wiele innych. Produkcja tego typu przyborów kuchennych powinna się więc opłacać.

8. Palety

Produkcja palet drewnianych z pewnością nie ma wiele wspólnego z artystycznym kunsztem, jednak z pewnością może przyczynić się do rozkręcenia intratnego biznesu. Palety obecne są w zakładach produkcyjnych, które wykorzystują je w bardzo dużych ilościach, by móc bezpiecznie transportować towary.

Share.

Zostaw komentarz