Jeśli prowadzisz mały biznes, z pewnością zauważyłeś, że klienci coraz częściej preferują płatności bezgotówkowe zamiast fizycznych pieniędzy. Płacą kartą, BLIK-iem, smartfonem, a nawet zegarkiem. Jeżeli chciałbyś wyjść im naprzeciw i wyposażyć swoją firmę w terminal płatniczy, który obsłuży wszystkie najpopularniejsze rodzaje płatności, przeczytaj nasz artykuł. Podpowiadamy w nim, na co zwrócić uwagę przy wyborze i co zrobić, by otrzymać terminal za darmo.

Terminal płatniczy za darmo?

Jeśli jesteś właścicielem małej lub średniej firmy i przez ostatni rok nie korzystałeś z tego typu urządzenia, możesz odebrać je za darmo i sprawdzić, jak udostępnienie płatności bezgotówkowych wpłynie na Twoje przychody. Wystarczy, że dołączysz do Programu Polska Bezgotówkowa, a będziesz mógł korzystać z terminala aż przez 12 miesięcy (lub do czasu osiągnięcia obrotu 100 tys. zł) bez żadnych opłat.

Jak dołączyć do Programu? Skontaktuj się z agentem rozliczeniowym PolCard from Fiserv. Konsultanci przedstawią Ci propozycję współpracy, wyjaśnią wszelkie wątpliwości i pomogą wybrać odpowiednie urządzenie. W przeciągu dwóch dni roboczych trafi do Ciebie darmowy terminal, a Ty będziesz mógł obsługiwać swoich klientów na jeszcze wyższym poziomie.

Rodzaje terminali płatniczych – na co się zdecydować?

Jak już wspomniano, konsultanci pomogą Ci dobrać terminal płatniczy, który najlepiej sprawdzi się w Twojej firmie i będzie dopasowany do rodzaju prowadzonej przez Ciebie działalności. Warto jednak wiedzieć zawczasu, jakie typy urządzenia masz do wyboru. Ono one:

  1. Terminal stacjonarny – świetnie sprawdzi się tam, gdzie klienci obsługiwani są przy kasie lub na recepcji: w małym sklepie, pensjonacie czy salonie fryzjerskim. Urządzenie na stale podłączone jest do źródła zasilania, wiec nie trzeba ładować baterii. Działa też niezależnie od dostępności sieci mobilnej i łatwo zintegrować je z różnymi systemami kasowymi lub kasą fiskalną, a także PIN padem kasowym.
  2. Terminal mobilny – jego bateria trzyma nawet do 12 godzin, dlatego przez cały dzień może być używany w terenie, bez obaw, że wyładuje się w trakcie pracy. Polecany jest w gastronomii, branży transportowej czy u firm świadczących usługi u klienta (np. makijażystki, agenci ubezpieczeniowi itp.). Terminal mobilny jest wyposażony we wszystkie funkcje urządzeń stacjonarnych.
  3. PIN pad kasowy – to osobne urządzenie z klawiaturą, które może zastąpić terminal. Jego zaletą jest to, że można umieścić go bliżej klienta, by z dala od wzroku innych osób w kolejce wpisał PIN lub zatwierdził transakcję. To rozwiązanie sprawdzi się w sklepach, aptekach czy punktach usługowych, bo nie trzeba trzymać go na ladzie, przez co pozostaje na niej więcej miejsca. PIN pad jest zintegrowany z systemem kasowym, dlatego eliminuje błędy, jakie mogą powstać podczas ręcznego wpisywania kwoty na terminalu.

Kolejną możliwością jest terminal aplikacyjny. To rozwiązanie polecanie przede wszystkim mikroprzedsiębiorcom i przedstawicielom wolnych zawodów, którzy cenią sobie wygodę i mobilność. Nie potrzebujesz dodatkowego urządzenia – wystarczy podpisać umowę z PolCard from Fiserv i pobrać aplikację PolCard Go na smartfona i przyjmować płatności za pomocą sprzętu, który i tak masz przy sobie. Potwierdzenie transakcji możesz wysłać klientowi e-mailem.

Terminale płatnicze dla małych firm to dla nich realna szansa na rozwój. Nowoczesne urządzenia do przyjmowania płatności bezgotówkowych oferują szerokie możliwości. Ważne, by dopasować je do rzeczywistych potrzeb biznesu.

Share.

Zostaw komentarz