Dorota Gudaniec jest fitoterapeutką, naturoterapeutką, terapeutką konopną, a także prezesem fundacji Krok Po Kroku i Centrum Terapeutycznego Max Hemp. Przede wszystkim jest jednak matką chłopca chorego na lekoodporną epilepsję, którego życie kilka lat temu zawisło na włosku. Kiedy Max zapadł w śpiączkę, kobieta rozpoczęła walkę o podanie mu produktów konopnych. Dzisiaj mama pierwszego w Polsce pacjenta legalnie leczonego medyczną marihuaną, opowiada historię swojej działalności, biznesu i nie tylko.

Marihuana w aptekach – jak ten biznes wygląda w naszym kraju?

Dorota Gaudaniec jest zdania, że konopie posiadają wiele zastosowań i dodatkowo kryją w sobie ogromny potencjał biznesowy. Jednak polski rynek nie do końca jeszcze jest w stanie wykorzystać tę koncepcję. Mimo swoistej mody na uprawę konopi, produkty dobrej jakości wciąż nie są ogólnodostępne. Słowami ekspertki:

„Dzisiaj na rynku jest, według mojej wiedzy, całkiem aktualnej, ale każdego dnia dezaktualizowanej, około 700 firm konopnych. To jest ogromna rzesza. Ale to jest trochę tak, że ktoś ma jakiś wolny kapitał, no konopie są modne, to wchodzimy w to. Bardzo dużo jest preparatów, które nigdy nie powinny się znaleźć na rynku. Preparatów izolowanych, syntetycznych, preparatów o bardzo niskiej skali jakości, ale o bardzo dobrym marketingu. To jest taki biznes, który się bardzo, bardzo miksuje. To jest tak, że jednego dnia powstaje firma, tego samego dnia pięć innych się zwija.”

Czego jeszcze dowiemy się z wywiadu z Dorotą Gudaniec?

  • Kto może w Polsce legalnie uprawiać konopie indyjskie?
  • Jak poznać produkt konopny dobrej jakości?
  • Czy produkt konopny może być dobry i tani?
  • Jakie są właściwości medycznej marihuany?
  • Jaki jest wpływ naszej podświadomości na zdrowie?
  • W co warto inwestować według pani Doroty?

Więcej inspirujących wywiadów szukaj na Biznes Misja.

Share.

Zostaw komentarz