Choć następne święta bożego narodzenia dopiera za niemal rok, już teraz warto zainteresować się wypożyczeniem choinki. Rokrocznie setki drzewek ląduje przy koszach na śmieci. Ścinanie a następnie wyrzucanie choinek, przyznajmy to, nie ma zbyt wiele wspólnego z ekologią. Dlatego też polski start-up www.wypozyczalniachoinek.eu postanowił, jak sama nazwa wskazuje, zająć się wypożyczaniem choinek na okres świąteczny.

Uratuj choinkę z wypożyczalnią

Co roku ścinanych jest aż 5 mln choinek. Większość jest z nich po świętach wyrzucana. Powtarzalność tego procesu daje wyobrażenie skali ingerencji w środowisko. I ingerencja ta rzuca niezbyt przyjemny cień na blask i magię świąt. Wypożyczalnia choinek w Warszawie postanowiła uratować przynajmniej część drzewek przed piłami i siekierami. Wypożycza ona bowiem choinki na okres świąteczny. Drzewka przez resztę roku znajdują się pod okiem specjalistów, którzy dbają o ich zdrowie.

W każde Boże Narodzenie możemy więc cieszyć się pachnącą, naturalną choinką i być jednocześnie eko.

 

Jak przebiega wypożyczenie choinki?


Choinkowy start-up jest w pełni zorientowany na klienta. Oferuje kilka gatunków drzewek (świerki, sosny czy jodły) w różnych rozmiarach (od kilkudziesięciu do kilu metrów wysokości). Zamówić choinkę można przez formularz na stronie www, przez e-mail lub telefonicznie. Firma umożliwia też odbiór osobisty. Termin odbioru i zwrotu choinki można ustalić dowolnie, należy jednak pamiętać o tym, że nie powinna ona stać w ogrzewanym pomieszczeniu dłużej niż 14 dni. Choinkę należy zwrócić bez ozdób. Wypożyczalnia oferuje też choinki całkowicie ubrane. Swoje usługi kieruje zarówno do osób prywatnych jak i przedsiębiorstw.

https://www.youtube.com/watch?v=6WR8e100hY8
Źródło: Wypozyczalnia CHOINEK YouTube

Czy tylko same choinki?

Wypożyczalnia choinek umożliwia pełną obsługę świąteczna. Oprócz samych drzewek oferuje stroiki, kosze świąteczne, prezenty i ekologiczne ozdoby. Dba więc nie tylko o samą choinkę ale też o to co się znajdzie na niej i pod nią.


Pomysł wypożyczenia choinki cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Ma to związek z rosnącą świadomością ekologiczną Polaków. Z coraz większym niezadowoleniem przyjmowane są wiadomości o wycinkach drzew w lasach i przestrzeni miejskiej. Wypożyczalnia choinek umożliwia podtrzymanie wspaniałej tradycji przy jednoczesnym byciu ekologicznym. Bez wycinania kolejnych drzewek i nie kupowania plastikowych, trudnych w recyklingu sztucznych choinek. Ten start-up to wykorzystanie dwóch doskonale znanych elementów – choinki i wypożyczalni dla ratowania nie tylko świąt ale też planety.

Share.

Zostaw komentarz