VisionOptyk to sieć specjalistycznych salonów optycznych, której działalność odnotować można obecnie we wielu Polskich miastach, takich jak Zielona Góra, Jarocin, Rzeszów czy Gliwice. Obecnie do firmy należy 6 jednostek własnych oraz ponad 40 placówek franczyzowych.

Zainteresowani współpracą inwestorzy, przed przystąpieniem do sieci franczyzowej proszeni są o wypełnienie ankiety wstępnej na stronie internetowej VisionOptyk. Franczyzodawca kontaktuje się z wybranymi kandydatami w celu przesłania prospektów informacyjnych.

Oferta salonów VisionOptyk

W salonach VisionOptyk zakupić można wysokiej jakości oprawy okularowe znanych marek, soczewki okularowe, nowoczesne soczewki kontaktowe oraz akcesoria i dodatki, takie jak ściereczki, płyny do czyszczenia szkieł czy etui. Firma współpracuje ze znanymi markami, których produkty można otrzymać w sklepach stacjonarnych. Są to chociażby Jai Kudo, Tonny, Marvellens i Kenchi.

Co trzeba zrobić, żeby zostać optykiem?

Wbrew pozorom zawód optyka nie wymaga skończenia specjalistycznych studiów. W tym wypadku to szkoły policealne będę najlepszym rozwiązaniem dla osób chcących kształcić się na optyka. Zdobyć niezbędne uprawnienia można także poprzez ukończenie kursu zawodowego. W zawodzie optyka poza teorią kluczową rolę odgrywa również praktyka. Z tego względu wszystkie osoby szkolące się do wykonywania zawodu odbywają określoną ilość praktyk, podczas których obserwują pracę w salonach optycznych.

Kto może otworzyć salon optyczny?

Poza wspomnianymi już wymaganiami dotyczącymi wykształcenia, każda osoba chcąca otworzyć salon optyczny powinna lubić pracę z ludźmi i być komunikatywna. W końcu optyk to osoba, która ma doradzić i pomóc innym w idealnym doborze okularów. Ze względy na różny wiek klientów osoba prowadząca salon optyczny powinna być również cierpliwa oraz wyrozumiała. Okulary to delikatne przedmioty, a więc ważność to równie pożądana cecha.

Ile kosztuje otwarcie salonu optycznego?

Koszty, jakie poniesiemy podczas otwierania salonu optycznego, mogą być bardzo różne. Wiele zależy od lokalizacji, a także aktualnej sytuacji rynkowej oraz kosztów eksploatacji. W przypadku wstąpienia do sieci franczyzowej VisionOptyk firma wymaga kapitału startowego w kwocie około 80 tysięcy złotych.

Ile zarabia właściciel salonu optycznego?

Tak samo, jak w przypadku kosztów otwarcia, to ile zarobi właściciel salonu optycznego, również zależy od wielu czynników. Nie da się jednak ukryć, że praca pod szyldem znanej i docenianej marki to zdecydowany plus, szczególnie na początkowym etapie działalności salonu. Dzięki współpracy z franczyzodawcą możemy, więc zakładać, że zarobki będą większe.

Dowiedz się również czym są franczyzy.

Korzyści współpracy z firmą VisionOptyk?

 • sprawdzony model działania
 • atrakcyjne warunki współpracy
 • szybki zwrot inwestycji
 • know how
 • program informatyczny niezbędny do prowadzenia salonu
 • szkolenia założycielskie i sprzedażowe
 • produkty renomowanych marek optycznych
 • doradztwo i wsparcie naszego zespołu na każdym etapie współpracy
 • analiza lokalizacji salonu przed rozpoczęciem działalności

Zobacz również franczyzę Dobre Oko.

Czego oczekuje franczyzodawca?

 • pracowitość i zaangażowanie
 • kapitał na start około 80 tysięcy złotych
Share.

Zostaw komentarz