Pokolenia graczy znają zastraszenie ich popsuciem wzroku od siedzenia godzinami przed monitorem. Nieobce są im też wykłady na temat tego, że gdy wideo to jedynie strata czasu. Polski start-up zadaje kłam oby tym twierdzeniom. Polacy chcą grami wideo leczyć niektóre wady wzroku.

Spis treści:

  1. Wirtualna rzeczywistość w służbie zdrowiu
  2. Jak gogle VR leczą wzrok?
  3. Czy polski start-up zrewolucjonizuje optometrię na świecie?

Wirtualna rzeczywistość w służbie zdrowiu

Za ambitnym start-upem RemmedVR, który za cel postawił sobie leczenie wzroku stoi Maciej Szurek. Projekt ten nie jest grą komputerową ani konsolową. Jest to gra, w którą można grać po nałożeniu specjalnych gogli do wirtualnej rzeczywistości (VR). Gogle, panel sterowania i same gry o charakterze terapeutycznym są całkowicie autorskie. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom i mobilności gogli, terapię wzroku można przeprowadzać wszędzie i o każdej porze. Daje to dużo swobody a sama metodologia – granie w gry jest niezwykle atrakcyjna dla pacjentów. Przekłada się to na szybkość efektów uzyskiwanych podczas terapii.

Jak gogle VR leczą wzrok?

Niezaprzeczalną zaletą gogli jest to, że wyświetlają one obraz niezależnie od prawego i lewego oka.

Zespół stojący za RemmedVR opracowywał swój sprzęt konsultując się ze specjalistami w zakresie leczenia wad wzroku u dzieci. Wynikiem jest zastosowanie narzędzi dotąd nie używanych w optometrii. Początkowe prace dotyczyły terapii niedowidzenia oraz zeza. Widoczne postępy, które technolgii bardzo łatwo jest monitorować zapewniały nowatorskiej metodzie uzyskać uznanie specjalsitów nie tylko w naszym kraju ale też w Niemczech, UK czy Holandii. Start-up postanowił, co wielu może zaskakiwać, zacząć rozpowszechnianie swojej metody terapeutycznej od Indii.

Czy polski start-up zrewolucjonizuje optometrię na świecie?

Biorąc pod uwagę pozytywne wyniki wśród pacjentów objętych terapią goglami VR Polaków należy się spodziewać popularyzacji tej metody na świecie. Przede wszystkim jest ona o wiele atrakcyjniejsza i przyjemniejsza dla małych pacjentów, do których jest kierowana. Sama choroba jest problematyczna i stresująca, jednak klasyczne metody leczenia także nie należą do najprzyjemniejszych. Gdy czynią proces leczenia o wiele łatwiejszym. RemmedVR ma zamiar świadczyć usługi kompleksowe, obejmujące też serwis gogli. Nie bez znaczenia jest też ilość osób, którym można wyleczyć wady wzroku za pomocą tego urządzenia. Ocenia się,że dzięki goglom będzie można pomóc czterokrotnie większej liczbie pacjentów niż w toku tradycyjnych, stacjonarnych terapii. Wiele więc wskazuje na to, że polski start-up zawojuje branżę medyczną, zdejmując też z gier wideo odium szkodliwej rozrywki.

Share.

Zostaw komentarz