Ambasador to jedna z funkcji, o której dość często można usłyszeć w mediach. Zwłaszcza w przypadku jakichś ważnych międzynarodowych wydarzeń. Jak się można więc łatwo domyślić nie jest to zajęcia dla każdego. Trzeba mieć odpowiednie wykształcenie, doświadczenie i ogólnie rzecz ujmując kwalifikacje, by objąć to stanowisko. A czy zarobki takich osób są imponujące?
Spis treści:
- Ambasador – funkcja dla wybranych
- Ile zarabia ambasador?
- Dodatki do pensji ambasadora
- Zarobki w ambasadzie – jak to wygląda?
Ambasador – funkcja dla wybranych
Tak jak wspomnieliśmy we wstępie, funkcja ambasadora jest przyznawana jedynie właściwym osobom. Muszą one wykazywać się ogromną wiedzą z zakresu prawa międzynarodowego, zdolnościami językowymi, a także wysokiej klasy umiejętnościami dyplomatycznymi. Bez tego, nie ma mowy o objęciu stanowiska ambasadora, który przecież reprezentuje swój kraj.
Ile zarabia ambasador?
Musimy tutaj napisać, że pensje polskich ambasadorów nie powinny być podawane do informacji publicznej. Wiemy jednak, że kwestia przyznawania im wypłat jest regulowana konkretnymi przepisami prawa polskiego. Dlatego też jesteśmy w stanie podać ogólne ramy dotyczące zarobków osób piastujących to stanowisko.
No dobrze, to ile zarabia ambasador?
Dodatki do pensji ambasadora
Trzeba wiedzieć, że podana kwota 12tys złotych nie jest wszystkim na co może liczyć ambasador. Otóż poza wynagrodzeniem zasadniczym przysługuje mu wiele dodatków. Będzie to między innymi ten, związany ze stażem pracy. Tu jak się można od razu domyślić następuje analogia.
Zarobki w ambasadzie – jak to wygląda?
Jeśli wiesz już ile zarabia ambasador, to z pewnością jesteś również ciekaw jak wyglądają zarobki na innych stanowiskach w ambasadzie. Te kwoty niestety mogą nieco rozczarować, ponieważ nie są zbyt okazałe.