Nie ma nic dziwnego w tym, że zdobywając wykształcenie chcesz dowiedzieć się ile zarabiają tacy sami specjaliści jak Ty, ale w innym kraju. Dlatego też w tym artykule przedstawiamy informacje na temat zarobków architektów zza oceanu.
Trzeba jednak już na samym wstępie zaznaczyć, że praca architekta nie jest prosta. Trzeba być prawdziwym specjalistom, by zdobywać dobre zlecenia lub zatrudnić się w renomowanej firmie. Solidne wykształcenie, znajomość wszystkich kwestii związanych z projektowaniem, a także udokumentowane doświadczenie zawodowe. Takie wymogi obowiązują dla tego zawodu i to niezależnie od kraju.
Spis treści:
Ile zarabia architekt w USA – na co możesz liczyć?
Wiele osób tuż po odebraniu dyplomu z uczelni lub po zakończeniu praktyk zawodowych zaczyna zastanawiać się czy lepiej dla nich będzie rozpocząć karierę w swoim kraju, czy być może korzystniejsza okaże się emigracja. To samo pytanie zadają sobie także osoby, które w branży mają już jakąś wyrobioną pozycję. Na pewnym etapie kariery pojawiają się wątpliwości, czy dany kraj jest najlepszym jeśli chodzi o możliwości i oczywiście zarobki. Dlatego też stawiamy sobie pytanie: ile zarabia architekt w USA?
Niestety odpowiedź na to pytanie nie może być jednoznaczna. Możemy podać średnią, ale trzeba najpierw przytoczyć kilka faktów. Przede wszystkim na wynagrodzenie wpływ ma wspomniane już we wstępie wykształcenie i doświadczenie. Nie bez znaczenia jest również znajomość prawa budowlanego, które obowiązuje na terenie kraju, w którym chce się podjąć zatrudnienie. Trzeba sobie zdawać bowiem sprawę z tego, że nie wszędzie przepisy są takie same.
Wpływ na zarobki ma także renoma i lokalizacja firmy, w której będziemy ubiegali się o angaż. Nie od dziś wiadomo, że w większych miastach i bardziej znanych przedsiębiorstwach można zarobić więcej, tak jest praktycznie w każdej branży.
Chcesz wiedzieć ile zarabia grafik 3D? Przeczytaj to koniecznie.
Ile zarabia architekt w USA – podajemy konkrety
Na koniec dodajmy jeszcze, że przeciętne wynagrodzenie w USA wynosi około 5 tysięcy dolarów miesięcznie brutto. Można więc przyjąć, że architekci na tym tle wypadają znacznie lepiej.
Jeśli kusi Was, by przeliczać te stawki na polski złoty, to zastrzegamy, że trzeba wziąć wówczas pod uwagę kilka czynników. Do nich należą chociażby koszty wynajmu mieszkania, czy wyżywienia. Pamiętajcie również, że praca architekta jest naprawdę wymagająca i stresująca.