Zawód coacha przez lata mocno zdobywał na popularności. Z jego usług korzystają już bowiem nie tylko firmy, które chcą przeszkolić swój zespół, ale również osoby indywidualne pragnące zwiększyć swoje kompetencje. Wystąpienia motywacyjne, prowadzenie szkoleń, a także inne zajęcia. To wszystko dziedzina coacha. Czy warto nim zostać? Chcesz nim zostać i udowodnić światu, że taka osoba to nie tylko mówca, który coś zmyśla, tylko prawdziwy specjalista? A może chcesz dobrze zarabiać? Sprawdź czy w tej branży to możliwe.
Spis treści:
- Coach – poznaj specyfikę tego zawodu
- Zarobki coacha – ile wynoszą?
- Praca coacha z klientem biznesowym
Coach – poznaj specyfikę tego zawodu
Jeśli liczysz na pracę, która da Ci stały, comiesięczny dochód to tutaj możesz tego nie znaleźć. Otóż coach zarabia prowadząc kursy, szkolenia, spotkania indywidualne lub grupowe. Sprzedaje on również tworzone przez sienie materiały, w tym książki, czy np. kalendarze i organizery do sporządzania notatek.
Zarobki coacha – ile wynoszą?
Zależnie od osoby, jej renomy w branży, a także osobistego doświadczenia stawka godzinowa za spotkanie z nim będzie różna. Może to być od dwustu do nawet tysiąca złotych za jedną sesję. Mogą tu występować także różnice między sesjami na żywo i tymi prowadzonymi online. Z tych też względów ciężko jest oszacować zarobki konkretnej osoby pracującej w tym zawodzie. Na szczęście możemy podać uśrednione zarobki.
Zobacz również: ile zarabia kontroler finansowy?
Praca coacha z klientem biznesowym
Podane powyżej kwoty dotyczą osób pracujących z indywidualnymi osobami. A jak sytuacja wygląda, gdy prowadzą zajęcia dla grup np. pracowników przedsiębiorstwa? W tym przypadku mówimy o nawet 7000 złotych za jedną sesję. Można więc śmiało napisać, że team coaching się opłaca.
Możemy więc jasno stwierdzić, że to zajęcie jest naprawdę opłacalne i jeśli ma się predyspozycje do zostania coachem, to warto rozważyć tę ścieżkę kariery.