Na uczelniach dostępnych jest coraz więcej ciekawych kierunków, które starają się nadążać za zmieniającą się rzeczywistością. Pojawia się przecież na rynku pracy coraz więcej nowych stanowisk, na które brakuje specjalistów. Z tych też względów wiele osób myśli o przebranżowieniu się i podjęciu pracy np. jako grafik 3D. Ile taka osoba zarabia? Gdzie może podjąć zatrudnienie i na jakich warunkach? O tym przeczytacie w poniższym artykule.
Spis treści:
Czym zajmuje się grafik 3D?
Na początek najważniejsza kwestia, czyli wyjaśnienie czym właściwie zajmuje się grafik 3D. Otóż jego głównym zadaniem jest opracowywanie trójwymiarowych ilustracji. Powstałe prace najczęściej wykorzystywane są podczas tworzenia stron internetowych, a także oprogramowania komputerowego. Wykorzystuje się je oczywiście również przy tworzeniu gier. Grafik 3D musi posiadać kompetencje techniczne, a także umiejętności miękkie. Jego doświadczenie będzie przy podejmowaniu zatrudnienia dodatkowym atutem i z całą pewnością wpłynie na zaproponowaną mu stawkę.
Ile zarabia grafik 3D?
Po tym, co napisaliśmy powyżej można wywnioskować, że zarobki dla grafika 3D nie zawsze będą takie same. Czy tak rzeczywiście jest? Zgadza się, grafik nie zawsze będzie zarabiał tyle samo. Wszystko jest zależne od jego kompetencji, a także miejsca, w którym planuje się zatrudnić. Trzeba liczyć się z tym, że także rejon geograficzny ma wpływ na zarobki. Tym samym w małej miejscowości z całą pewnością grafik dostanie niższą wypłatę niż w stolicy.
Formy zatrudnienia dla grafika 3D
Wiemy już jakie trzeba mieć kwalifikacje i ile można zarobić jako grafik 3D. Teraz pora na formy zatrudnienia jakie są przewidziane dla tego zawodu. Praca na etacie to tylko jedna z możliwości. W przypadku tego zawodu jest to opcja zdecydowanie rzadziej wybierana. Co w zamian?
Grafik 3D bez trudu odnajdzie się jako freelancer, czyli wolny strzelec. Może on szukać zatrudnienia na własną rękę. Korzystanie z portali, na których ogłaszają się pracodawcy i pracownicy to jedna z możliwości. Dobrego grafika pracodawcy starają się dla siebie zachować, tym sposobem freelancer może zyskać stałe źródła dochodów, ale bez zatrudnienia na etat.
Sprawdź również ile zarabia barman.
Grafik 3D pracujący jako wolny strzelec musi zdawać sobie sprawę z tego, że jego zarobki nie będą regularne, a także z tego, że tworzenie i pilnowanie umów leży po jego stronie. Tak samo jak rozliczanie usług.