Komunikacja miejska występuje zarówno w małych, jak i oczywiście dużych miastach. Zapewne nie raz zdarzyło Ci się korzystać, czy to z autobusy, czy też tramwaju. A zastanawiałeś się wówczas jakie wynagrodzenie otrzymują kierowcy autobusu miejskiego? A może sam myślisz o zmianie swojej kariery zawodowej właśnie na taką? Zobacz zatem jak plasują się zarobki na takich stanowiskach.

Spis treści:

  1. Kierowca autobusu miejskiego – charakterystyka
  2. Zarobki kierowcy autobusu miejskiego
  3. Ile zarabia kierowca autobusu miejskiego?
  4. Czy warto zostać kierowcą autobusu miejskiego?

Kierowca autobusu miejskiego – charakterystyka

Praca na tym stanowisku niesie za sobą sporą odpowiedzialność. Kierowca odpowiada bowiem za przewóz osób liniami lokalnymi na krótkich dystansach. Jak można łatwo zauważyć jest to wiele osób, podczas każdego kursu. Kierowca autobusu miejskiego pracuje w wyznaczonym obszarze miasta. Jest to nieco inna profesja niż np. kierowca autobusu szkolnego, który wozi dzieci nie tylko po mieście, ale również na dłuższych odcinkach.

Zarobki kierowcy autobusu miejskiego

Od czego zależy ile zarabia się na tym stanowisku? Przede wszystkim od miasta, w którym wykonuje się pracę. Znaczenie mają również liczby odbytych zmian, a także ich charakter. Mowa tu głównie o ilości przepracowanych za jednym razem godzin. Okazuje się bowiem, że kierowca autobusu miejskiego może pracować od sześciu do nawet dwunastu godzin. Co więcej czas zmiany może przypadać zarówno na dzień, jak i noc.

Ile zarabia kierowca autobusu miejskiego?

Wymagająca, ale też nieco nużąca, tak właśnie można dwoma słowami określić stanowisko kierowcy autobusu miejskiego. Owszem jest to zajęcie niezwykle odpowiedzialne, w końcu przewozi on tłumy pasażerów, ale z drugiej strony jeździ stale na tych samych trasach, co naprawdę może być monotonne. A jak wyglądają wynagrodzenia za taką pracę?

Od razu możemy napisać, że nie należą one do imponujących. Średnio kierowca zarabia około 3200 netto miesięcznie. Tak jak i w innych zawodach, tak i tu mamy jednak pewne rozbieżności. Jedni będą bowiem zarabiali mniej, a inni więcej. Są bowiem kierowcy, który utrzymują, że zarabiają kwoty na poziomie 6300 złotych brutto.
Jednak z całą pewnością nie są to osoby na początku tej ścieżki kariery, a także te, które robią krótkie zmiany za dnia.

Czy warto zostać kierowcą autobusu miejskiego?

Odpowiedź na to pytanie, tak samo jak zarobki nie może być jednoznaczna. Wszystko bowiem zależy od tego, jaki ma się cel w życiu. Jeśli zależy nam na wysokich zarobkach, to lepiej szukać innego zajęcia. Jednak jeśli chodzi o stabilne zatrudnienie, to na pewno jest to ciekawa droga.

Share.

Zostaw komentarz