Mimo iż listów nie wysyła się już z dużym natężeniem, to instytucja Poczty Polskiej nadal funkcjonuje. Załatwia się na niej bowiem inne sprawy. Można odbierać i nadawać przesyłki krajowe i zagraniczne, można także płacić rachunki, czy nawet kupować pewne akcesoria. Wielu zdarza się również za pośrednictwem poczty wysyłać pocztówki z wycieczek krajowych. No dobrze, a ile zarabia naczelnik poczty i czy jest to kwota atrakcyjna?
Spis treści:
- Jak zostać naczelnikiem poczty?
- Naczelnik poczty – od czego zależą jego zarobki?
- Ile zarabia naczelnik poczty i jakie są jego obowiązki?
Jak zostać naczelnikiem poczty?
W momencie, w którym zwalnia się wakat naczelnika otwierana jest rekrutacja na to stanowisko. Tym samym może na nie aplikować osoba, która nie była do tej pory z daną placówką związana. Nie powinno jednak dziwić, że większe szanse na zdobycie tej posady ma osoba, która od lat pracuje w konkretnej placówce. Będzie to dla niej wówczas naturalna ścieżka awansu zawodowego. Każda osoba aplikująca na ofertę zapewne zastanawiać się będzie, jak będą wyglądały jej miesięczne zarobki. To ile zarabia naczelnik?
Naczelnik poczty – od czego zależą jego zarobki?
Warto wiedzieć, że są pewne aspekty, które wpływają na wysokość miesięcznego wynagrodzenia naczelnika poczty. Pierwszym z nich jest lokalizacja danej placówki, w której trwa rekrutacja. Drugim jest zestaw obowiązków, które będą należały do przyszłego naczelnika. Znaczenie ma również ogólny staż pracy danej osoby, a także jej kwalifikacje. Nie ma więc jednej stałej pensji, która jest przyznawana na tym stanowisku. Naczelnik poczty w stolicy, który ma wieloletni staż będzie naturalnie zarabiał większe pieniądze niż osoba, która dopiero rozpoczyna swoją karierę na tym stanowisku.