Z całą pewnością większość z nas słucha audycji radiowych. Czasem w drodze do pracy, czasem w samym miejscu zatrudnienia, a także dla relaksu. Dostępnych jest obecnie wiele stacji radiowych, które nie tylko puszczają muzykę ale również tworzą słuchowiska. Krótko mówiąc, każdy znajdzie coś dla siebie.
Prawda jest także taka, że wielu osób myśli o sobie nie tylko w roli słuchacza, ale także widzi się jako osobę procującą w radiu. Na pierwszy rzut oka może się to wydawać spełnieniem marzeń, które wiąże się z popularnością i rozpoznawalnością. Ale czy wiąże się również z dobrą pensją? Postanowiliśmy to sprawdzić.
Spis treści:
Prezenter radiowy – predyspozycje
Nie ulega wątpliwości, że to co musi mieć prezenter radiowy, to odpowiedni głos. Bez tego w zasadzie nie ma mowy o dalszych etapach rozważań nad prowadzeniem audycji. Jeśli posiadasz wadę wymowy, jeśli niewyraźnie wypowiadasz sylaby, to niestety Twoje szanse na zostanie prezenterem znacznie się zmniejszają. Za to jeśli masz dobrą dykcję, przyjemny głos, a także nie boisz się wyrażać swoich myśli możesz śmiało rozważać podjęcie takiego zatrudnienia.
Zadania prezentera w radiu
Prezenter radiowy na całym swoim dyżurze mówi do słuchaczy. Nie są to jednak kwestie przypadkowe. Wygłasza on zapowiedzi utworów muzycznych, a także odczytuje wcześniej przygotowane wiadomości. Przy tym wszystkim może, a nawet powinien dopuszczać się swojej własnej interpretacji. Gotowe teksty są bowiem dla niego tylko wskazówką. Prezenter nierzadko musi wykazywać się również szeroką wiedzą, a także dobrym poczuciem humoru. To one pozwalają mu wybrnąć np. z trudnych rozmów z osobami, z którymi przeprowadza wywiad.
Prezenter radiowy rozpoczynać swoją zmianę może już o 4 nad ranem. Z kolei kończy ją w późnych godzinach wieczornych. Wszystko w zależności od tego, jaka zmiana mu przypadnie. Co więcej takie osoby wykonują swoje zadania również w weekendy i święta.
Chcesz wiedzieć ile zarabiają szachiści? Sprawdź to sam.