Praca pań z sekretariatu szkolnego nie rzadko staje się podstawą do żartów, choć z przerw na kawę. Tak bowiem widzą tę pracę uczniowie placówek. Jednak my zupełnie na poważnie postanowiliśmy sprawdzić jakie obowiązki czekają na osobę na tym stanowisku, a także jakie może ona otrzymywać wynagrodzenie.
Wykonywanie wielu obowiązków jednocześnie, wysoka kultura osobista, nienaganna prezencja, komunikatywność, a także dobra organizacja pracy. To wszystko cechy, którymi powinna wyróżniać się osoba na stanowisku sekretarki w szkole. Jeśli czytasz ten opis i stwierdzasz, że do Ciebie pasuje, to możesz ubiegać się o takie stanowisko. Jeśli jesteście ciekawi jakie wyzwania stoją przed sekretarką i ile zarabia, zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu.
Spis treści:
Obowiązki sekretarki – z czym musi sobie radzić?
Krótko mówiąc można stwierdzić, że sekretarka zajmuje się pracami biurowymi. Określenie to jednak nie do końca pokazuje, z jak wieloma pracami musi ona sobie radzić na co dzień. Otóż dobra organizacja własnego czasu to podstawa, by udało się wykonać wszystkie obowiązki. Ustawianie kalendarza spotkań, współorganizacja imprez szkolnych, przygotowywanie pism do placówek oświatowych, prowadzenie archiwów szkolnych, a także tworzenie analiz i raportów. Sekretarka to również osoba, która wita gości i pomaga im w rozwiązywaniu problemów. To także ona najczęściej odbiera telefony, które rodzice wykonują do placówki.
Jak widać sekretarka szkolna zajmuje się naprawdę wieloma sprawami. Choć jej praca na pozór może wydawać się łatwa, to tak naprawdę jest dość wymagająca. Zwłaszcza dla osób, które nie potrafią samodzielnie organizować sobie czasu i wyznaczać priorytetów.
Zobacz również ile zarabia dyrektor szkoły podstawowej?
Ile zarabia sekretarka szkolna?
Wiele osób, z pewnością nie tylko te, które są zainteresowane wzięciem udziału w rekrutacji an to stanowisko chce wiedzieć, ile zarabia sekretarka. Otóż jej wynagrodzenie jest ściśle uzależnione od posiadanego wykształcenia, stażu pracy, a także rodzaju szkoły, w której podjęła zatrudnienie. Ten ostatni czynnik odnosi się do tego, czy szkoła jest państwowa czy prywatna.