Świat medycyny kojarzy się z dobrymi zarobkami. Nie inaczej więc powinno być ze specjalizacją technika sterylizacji. Czy ta ścieżka kariery jest opłacalna? Czy warto podejmować naukę, by w przyszłości szukać zajęcia w zawodzie? Poznaj odpowiedzi na te pytania i dowiedz się jak wyglądają pensje techników.

Spis treści:

  1. Technik sterylizacji medycznej – poznaj specyfikę tego zawodu
  2. Ile zarabia technik sterylizacji medycznej?
  3. Jak zostać technikiem sterylizacji medycznej?

Technik sterylizacji medycznej – poznaj specyfikę tego zawodu

Czy myślisz, że osoba z takim fachem może pracować jedynie w szpitalu? Okazuje się, że nie. Zatrudnienie może znaleźć również w laboratoriach, czy też gabinetach dentystycznych. Nie jest to jednak koniec możliwości. Technik sterylizacji medycznej może podjąć zatrudnienie w każdym miejscu, w którym wymagana jest właściwa sterylizacja wykorzystywanego sprzętu. Mowa tu oczywiście o odpowiednim wyczyszczeniu sprzętu, tak by nie było na nim żadnych, nawet najmniejszych drobnoustrojów. Dzięki temu ofert pracy dla takich osób nie brakuje.

Ile zarabia technik sterylizacji medycznej?

Jako iż na brak możliwości zatrudnienia osoby mające w ręku fach technika sterylizacji medycznej nie powinny narzekać, to wiele osób pewnie pomyśli o takiej karierze dla siebie. Jednak czy to się opłaca pod względem finansowym? Ile właściwie zarabia osoba na takim stanowisku? Otóż okazuje się, według badań za rok 2022, że miesięczne zarobki technika wynoszą 3150złotych. Trzeba tu jednak od razu zaznaczyć, że jedna czwarta osób pracujących w tym zawodzie mówi, że zarabia więcej niż 3580zł.

Jak zostać technikiem sterylizacji medycznej?

Jeśli powyższe informacje przekonały Cię do rozpoczęcia takiej właśnie ścieżki kariery, to spieszymy z informacją jak na nią wejść. Otóż zdobyć właściwe kwalifikacje można na studiach i kursach kierunkowych. Warto wiedzieć, że czasem wystarczy rok, by zostać pełnoprawnym, czyli wykwalifikowanym technikiem. To jak? Chcesz podjąć się nowego wyzwania? Przebranżowić się? Jeśli tak, to już teraz rozejrzyj się za odpowiednim kursem, którego efektem końcowym będzie zdobycie wykształcenia technika sterylizacji medycznej.

Share.

Zostaw komentarz