Kwiaciarnia to miejsce, które przychodzi odwiedzać większości osób. Udajemy się tam bowiem po róże na randkę, bukiet dla mamy na urodziny, czy też wiązankę, gdy udajemy się na pogrzeb. To tylko przykładowe sytuacje, ponieważ w rzeczywistości powodów, by odwiedzić kwiaciarnię jest znacznie więcej. A co z osobami, które prowadzą takie miejsce? Czy jest to dobry pomysł na własny biznes? Czy da się dobrze zarobić na sprzedawaniu innym kwiatów? Czy prowadzenie kwiaciarni wymaga dużo wysiłku i wkładu pieniężnego? Sprawdziliśmy to dla Was, więc jeśli jesteście ciekawi, zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu.

Spis treści:

  1. Jaki wkład własny przy otwarciu kwiaciarni?
  2. Ile zarabia właściciel kwiaciarni?

Jaki wkład własny przy otwarciu kwiaciarni?

Kwiaciarnia, tak samo jak inne miejsce usługowe musi mieć stały lokal, gdzie będą przychodzili zainteresowani kupnem pojedynczych kwiatów, jak i całych bukietów. Wynajem lub zakup odpowiedniego lokalu może okazać się bardzo kosztowną inwestycją. Zwłaszcza jeśli zdecydujemy się mieć go na własność. Wynajem jest swego rodzaju rozłożeniem kosztów i nie jest tak zobowiązujące. Do tego dochodzi zakup odpowiednich akcesoriów, a także zamówienie pierwszej dostawy kwiatów i ozdób, którymi floryści będą mogli przybierać bukiety. Według szacunków osoba, która chce założyć własną kwiaciarnię musi wyłożyć na nią minimum 60 tysięcy złotych. Jest to dolny próg. Jeśli standard lokalu będzie wyższy lub zakupy sprzętu większe to i wkład własny będzie musiał proporcjonalnie zostać powiększony i będzie mógł wynosić nawet 100 i więcej tysięcy złotych.

Ile zarabia cukiernik? Przeczytaj nas artykuł.

Ile zarabia właściciel kwiaciarni?

Jak można łatwo zauważyć wkład własny jaki należy mieć przygotowany na stworzenie własnej kwiaciarni nie należy do małych. A co z zarobkami? Czy mogą go one szybko zrekompensować? Niestety niekoniecznie, bowiem ta branża nie należy do najbardziej dochodowych. Co więcej, wiele zależy od tego, czy punkt usługowy stanie się popularny i będą do niego regularnie zaglądać klienci. Pensja kwiaciarza będzie wynosiła około 3500-4000złotych brutto na miesiąc. Nie jest to zawrotna kwota, ale też nie należy do najniższych. Warto jednak powiedzieć, że wszystko może się zmienić jeśli kwiaciarnia zacznie obsługiwać przyjęcia okolicznościowe. Może wówczas dekorować sale weselne, czy też kościoły. Takie zlecenia są całkiem dobrze płatne, więc warto się nimi zainteresować. Koniecznym jest również posiadanie wysokiej jakości towaru, w tym przypadku kwiatów. Klient zadowolony będzie wracał i polecał dany punkt kolejnym osobom.
Share.

Zostaw komentarz