Codziennie mijasz przemieszczających się na rowerach lub skuterach dostawców jedzenia i zastanawiasz się czy jest to dobre zajęcie na dorobienie sobie w trakcie studiów lub czy można dzięki dostawą jedzenia zarobić w pełni na swoje utrzymanie? Postanowiliśmy to sprawdzić!

Spis treści:

  1. Dostawca Uber Eats – charakterystyka
  2. Ile zarabia się na Uber Eats?
  3. Uber Eats – formy rozliczenia

Dostawca Uber Eats – charakterystyka

Jeśli chciałbyś znaleźć typowe zatrudnienie na etat, to nie do końca praca dostawcy Uber Eats będzie dla Ciebie. Tutaj nie istnieje również coś takiego jak ramy czasowe wykonywania obowiązków. Dlaczego? Z tego względu, że pracownik sam decyduje jaki wymiar godzin go interesuje. Nie muszą one każdego dnia być takie same. Mamy tutaj kwintesencję elastycznych godzin pracy. Na co się to przekłada? Oczywiście na zarobki, ponieważ co oczywiste, im więcej godzin w pracy, tym lepsze wynagrodzenie. Czy w takim razie biorąc wiele godzin można traktować tę pracę jako swoją jedyną, która pozwoli na utrzymanie?

Ile zarabia się na Uber Eats?

Przyszła pora na konkrety.

Okazuje się, że jeśli pracownik miałby możliwość dostarczać posiłki przez pełne osiem godzin dziennie, pięć dni w tygodniu, to byłby w stanie zarobić około 4 a 5 tysięcy złotych netto miesięcznie.

Prawda jest jednak taka, że byłby to dla niego ogromny wysiłek, przede wszystkim fizyczny. Wynika to z faktu, że dostawcy Uber Eats przemieszczają się po mieście najczęściej rowerami. Doskonała kondycja i wytrzymałość byłaby więc niezbędna. Do tego dochodzi jeszcze ilość zleceń. Nie w każdym mieście jest ich tyle samo i trzeba sobie zdawać z tego sprawę. Z tych też względów przeciętny dostawca zarabia znacznie mniej.

Chcesz wiedzieć ile zarabia weterynarz w USA? Przeczytaj ten artykuł.

Uber Eats – formy rozliczenia

Wiemy już jak wygląda praca dostawcy jedzenia, a także ile może zarobić, teraz pora na rozliczenie z pracodawcą.

Okazuje się, że pracując na Uber Eats otrzymuje się przelew z wynagrodzeniem raz w tygodniu. Mamy tu więc do czynienia z tygodniówkami, które są bardzo popularne w pracach dorywczych. W tym konkretnym przypadku istnieje również możliwość wybrania innych ram czasowych na rozliczenie.

Warto wiedzieć, że składowymi wynagrodzenia są w tym przypadku:

– liczba zrealizowanych zamówień
– czas pracy
– otrzymane od klientów napiwki
– dodatek za niesprzyjające warunki pogodowe

Ten ostatni punkt z całą pewnością niejedną osobę zainteresuje, o co z nim chodzi? Sprawa jest prosta. Jeżdżenie rowerem w trakcie silnych opadów śniegu, czy też deszczu nie jest zadaniem łatwym i przyjemnym. Dlatego też Uber Eats zachęca swoich dostawców do pracy w takich warunkach oferując im atrakcyjniejsze stawki na ten czas.

Share.

Zostaw komentarz