Szanowni Państwo,

Jako Komitet Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej w sprawie wprowadzenia dobrowolnych składek na ubezpieczenia społeczne przedsiębiorców, pragniemy poinformować, iż ruszyła zbiórka podpisów pod tymże projektem ustawy. Idea wprowadzenia dobrowolnego ZUS-u dla przedsiębiorców oraz związany z nią projekt ustawy, został zainicjowany i stworzony przez przedsiębiorców zrzeszonych w organizacjach członkowskich Rady Przedsiębiorców, działających przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Jak możemy przeczytać w uzasadnieniu: “Projekt ustawy ma na celu przede wszystkim wprowadzenie dobrowolności podlegania publicznym ubezpieczeniom społecznym przez osoby fizyczne wykonujące działalność gospodarczą. Przewidziane w nim rozwiązania stanowić będą istotne ułatwienie dla przedsiębiorców i w konsekwencji staną się czynnikiem pobudzającym wzrost gospodarczy w Polsce”.

Zwracamy się do Państwa, aby poprzez media, pomóc nam w nagłośnieniu sprawy, która jest niezwykle ważna z punktu funkcjonowania naszego społeczeństwa, a co najważniejsze dobrostanu gospodarczego Polski. Jesteśmy otwarci na różnego rodzaju kontakty medialne, dlatego też w razie jakichkolwiek pytań, bardzo prosimy o kontakt.

Poniżej link, pod którym znaleźć można więcej informacji dotyczących naszego projektu:
https://rzecznikmsp.pl/dobrowolny-zus-w-pl/

Liczymy na pomoc mediów, którym również leży na sercu dobro Polski, obywateli oraz przedsiębiorców. Jeżeli uznają Państwo za stosowne opublikowanie niniejszej informacji, prosimy o podkreślenie w przekazie medialnym informacji o możliwości składania oraz zbierania podpisów (listy poparcia pod następującym linkiem: https://rzecznikmsp.pl/wp-content/uploads/2022/11/Wykaz-obywateli-popierajacych-projekt-ustawy-Dobrowolny-ZUS-dla-Przedsiebiorcow-w-Polsce-7.11.2022-r-1.pdf) oraz odsyłania ich na adres: Marek Woch, ul. Biskupia 48C m.16, 04-216 Warszawa.

Z wyrazami szacunku i pozdrowieniami,
Komitet Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej Dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców.

Share.

Zostaw komentarz