Wydaje się, że niektóre meble bardzo szybko odchodzą do lamusa. Przestają być we wnętrzach potrzebne lub są zastępowane przez inne rodzaje wyposażenia. Mogło się wydawać, że gdy tylko nastała moda na podwieszane telewizory – szafka pod TV przestanie być już potrzebna. Nic bardziej mylnego, bo stolik RTV i podobne mu dodatki to coś, co wciąż gości w naszych salonach.

Spis treści:

  1. Stolik pod TV – czy warto go mieć?
  2. Nowoczesna szafka RTV – jak ją wybrać?

Stolik pod TV – czy warto go mieć?

Wygoda i funkcjonalność związana z posiadaniem tego rodzaju mebla sprawiła, że zamiast pozbywać się go z naszych wnętrz – szukamy coraz to ciekawszych form i wzorów. Stolik RTV lub szafka sprawdzi się zarówno w pomieszczeniu, w którym mamy podwieszamy telewizor, jak i w tym, w którym korzystamy z klasycznego rozwiązania, czyli ustawienia ekranu na stabilnej podstawie.

Często jest to po prostu część kompletu mebli – stolik TV lub szafka pasują do posiadanego regału, komody czy barku. Niekiedy jest też pojedynczym, samodzielnym elementem, którego po prostu potrzebujemy. Może być zarówno wyposażeniem wnętrza, które posiada otwarte półki, jak i dodatkowym miejscem do przechowywania z zamykanymi przegródkami. Co mogą one pomieścić? Najpewniej filmy oraz płyty CD. Czasami są to również winyle, gry czy dodatkowe okablowanie, które jest niezbędne do podłączenia innych sprzętów.  Stylowe i modne szafki pod TV znajdziesz przede wszystkim na stronie https://zona-design.pl/meble/stoliki-tv/.

Szafki pod telewizor – nowoczesne rozwiązania

Jako że potrzeby konsumenta stale się zmieniają, tak samo nowoczesne stoliki RTV musiały dopasować się do nowych wymagań klientów. Dzisiaj jest to nie tylko mebel, na którym możemy postawić nasz telewizor, ale także wszelkie inne sprzęty, których przecież nie brakuje w naszym domu. W końcu zależy nam zarówno na dobrej jakości obrazu, jak i dźwięku.

Kino domowe składa się z wielu elementów, które należy rozstawić w odpowiednich miejscach. Jednak to wciąż nie wszystko – dużą popularnością cieszą się konsole. Muszą pozostawać w zasięgu naszego wzroku i kontrolera, dlatego najczęściej zajmują zaszczytną pozycję tuż pod ekranem.

Jak więc sprawić, aby szafka pod TV sprzyjała graczom i koneserom dobrego kina? Niektóre modele zostały zaprojektowane w taki sposób, aby na co dzień możliwe było proste i łatwe ukrycie sprzętów oraz towarzyszącego okablowania. Fronty na zawiasach sprawiają, że można otworzyć je w dowolnej chwili.

Nowoczesna szafka RTV – jak ją wybrać?

Zanim zdecydujemy się na zakup modelu, który rzeczywiście wpadł nam oko – sprawdźmy najpierw, czy rzeczywiście spełnia on nasze wymagania. Czy posiada odpowiednią ilość miejsca do przechowywania? Czy nie zastawia kontaktów lub innych, równie ważnych elementów, do których musimy mieć stały dostęp? Popularne ostatnio nowoczesne stoliki RTV to często niskie, szerokie komody, które wykonane są z drewna lub materiału imitującego ten naturalny surowiec. Ich podstawę stanowią metalowe stelaże, które sprawiają, że jest to doskonały dodatek do wnętrz nie tylko nowoczesnych, ale także tych urządzonych w stylu loftowym bądź industrialnym.

Projektowane aktualnie szafki raczej nie przypominają już tych prostych, nieco zbyt kanciastych mebli sprzed kilkudziesięciu lat. Są nie tylko tworzone po to, aby być funkcjonalnym wyposażeniem, ale posiadają także takie unowocześnienia, jak choćby podświetlane półki. Wygląda to spektakularnie, a już zwłaszcza wtedy, gdy mowa o wpasowanych, szklanych dodatkach.

Szafka pod TV a mały metraż

Czy w przypadki niewielkiego metrażu warto rezygnować z szafki pod TV? Zalecane są dwa rozwiązania – aby dodatkowo nie przytłoczyć wnętrza wielogabarytowym meblem, można wybrać wariant na cienkich, wyższych nóżkach. Jest to znany trick, który pozwala wizualnie powiększyć pomieszczenie. Jeżeli mamy w zasięgu wzroku wolną przestrzeń podłogi – wydaje nam się, że pokój jest większy.

Kolejną alternatywą jest wybór bardzo dużej i niezwykle pojemnej szafki, która pomieści znacznie więcej niż tylko kolekcję filmów czy sprzęt grający. Może być tam także ukryta dodatkowa półka na książki, dokumenty, albumy ze zdjęciami czy porcelanowa zastawa. Dzięki temu możemy zrezygnować z innych mebli, takich jak niewielka komoda czy wąski regał.

Share.

Zostaw komentarz