Obowiązki pracownika biurowego mogą obejmować różne zadania, od tworzenia grafiki po pracę na arkuszach w Excelu. Często trzeba spędzać wiele godzin przed komputerem, przełączać się sprawnie między okienkami i korzystać z różnych aplikacji. Bez monitora dobrej jakości, wykonywanie obowiązków będzie trudne, komfort pracy niemal zerowy, a finalnie efektywność mocno ucierpi. Przedstawiamy 5 sprzętów z różnych przedziałów cenowych, nad którymi warto się zastanowić.

​Monitor Samsung 49” Odyssey G9

Samsung 49” Odyssey G9 to monitor, który został stworzony głównie dla graczy, których wymagania są mocno wyśrubowane. Dlatego też jego koszt to około 5000 złotych. Jednak świetnie się sprawdzi również w biurze, tam gdzie potrzebny jest sprzęt o wysokim standardzie. Doskonała jakość obrazu, żywe kolory oraz przekątna 49 cali sprawiają, że chociażby praca grafika staje się dużo prostsza. Bez problemu można wykonywać kilka zadań równocześnie, korzystając z opcji podziału ekranu. Ogromnym plusem jest także szybki czas reakcji 1m/s. Przy tym wszystkim użytkownik monitora nie musi martwić się zmęczeniem oczu. Komfort widzenia zapewnia największy dostępny na rynku poziom zakrzywienia 1000R.

Obejrzyj na Ceneo: Samsung 49” Odyssey G9

​Monitor Xiaomi Mi Curved 34″

monitor xiaomiW porównaniu do wielu innych monitorów z zakrzywionym ekranem, Xiaomi Mi Curved 34″ jest stosunkowo niedrogi. Za cenę około 1700 złotych, możemy cieszyć się krzywizną 1500R oraz całkiem dobrymi parametrami. 34 calowy monitor pozwala na podział ekranu i wygodniejszą pracę, a jakość obrazu zapewnia jasność 300 nitów, wysoki poziom kontrastu 3000:1 i dobra rozdzielczość 3440×1440. Do zalet urządzenia można zaliczyć również częstotliwość odświeżania 144 Hz, dzięki której praca na komputerze staje się bardziej płynna. Przy tym wszystkim czas spędzony przed monitorem nie będzie męczący dla oczu, nie tylko ze względu na zakrzywienie, ale również na niski poziom niebieskiego światła.

Obejrzyj na Ceneo: Xiaomi Mi Curved 34″

​Monitor iiyama 27″ ProLite

monitor iiyamaStosunek ceny do jakości to bardzo ważny czynnik wpływający na decyzje zakupowe. Za około 1200 złotych możemy nabyć monitor o bardzo dobrych parametrach, porównywalnych do droższych modeli, takie jak iiyama 27″ ProLite. Urządzenie posiada matrycę w technologii IPS, co oznacza, że można liczyć na szerokie kąty widzenia oraz nasycone i żywe kolory. Użytkownik może także zmienić ułożenie ekranu z pozycji pejzażowej na pionową, co daje dużą elastyczność w czasie pracy. Wbudowane funkcjonalne głośniki oraz opcje redukcji migania czy niebieskiego światła znacznie uprzyjemniają korzystanie z monitora. Na plus należy policzyć jego estetyczny wygląd i smukłą konstrukcję.

Obejrzyj na Ceneo: Monitor iiyama 27″ ProLite

​Monitor Dell P2421

monitor dellMonitor Dell P2421 to urządzenie stworzone z myślą o komforcie użytkownika. Do jego przydatnych funkcji należy między innymi ekran obracany o 90 stopni, możliwość regulacji jego ustawienia, a także założenia stabilizującej blokady. Matryca z technologią IPS pozwala patrzeń pod różnymi kątami i zapewnia nasycone kolory. Cennym udogodnieniem jest także ComfortView, czyli opcja redukcji szkodliwego dla oczu migotania oraz nadmiaru niebieskiego światła. Ekran ma przekątną o długości 24 cale. Koszt sprzętu to około 1000 złotych, co sprawia, że cechuje go dobry stosunek ceny do jakości.

Obejrzyj na Ceneo: Dell P2421

​Monitor Philips 22″ 221V8/00

monitor philipsPoszukując rozwiązania, które sprawdzi się zarówno przy ograniczonym budżecie, jak i ograniczonej przestrzeni na biurku, warto zwrócić uwagę na monitor Philips 22″ 221V8/00. Jego koszt to niecałe 500 złotych, a długość przekątnej 22 cale. Nad jakością wyświetlanego obrazu czuwa technologia SmartContrast, która dostosowuje automatycznie kolory oraz poziom podświetlenia. Na plus można także zaliczyć redukcję migotania oraz niski poziom światła niebieskiego, więc praca przed ekranem jest mniej męcząca dla oczu.

Obejrzyj na Ceneo: Philips 22″ 221V8/00

Share.

Zostaw komentarz