Suche powietrze i unoszące się w nim bakterie, wirusy czy grzyby to problem, który może utrudniać życie nie tylko alergikom. W czasie, kiedy potrzebujemy dostaw ciepła i zdecydowanie mniej wietrzymy, narażamy się na wiele nieprzyjemności, takich jak zaczerwienione oczy, wysuszona śluzówka nosa, senność czy problemy z koncentracją. Objawy trudno znieść w domu, a jeszcze trudniej z nimi pracować. Dlatego nawilżacz powietrza powinien obowiązkowo znaleźć się w wyposażeniu placówki firmowej. Poniżej nasze propozycje sprzętów, które sprawdzą się zarówno w prywatnym gabinecie, jak i open space. 

​SmartMi Evaporative Humidifier 2

SmartMi Evaporative Humidifier 2 od Xiaomi to nawilżacz ewaporacyjny z wieloma nowoczesnymi udogodnieniami. Jego zalety obejmują możliwość zdalnego sterowania przez Wi-fi, dotykowy wyświetlacz czy funkcję odparowywania wody, dzięki czemu znika problem charakterystycznego zapachu tego typu sprzętu. Urządzenie jest pojemne, mieści w sobie 4 litry wody i do tego efektywne, bo umożliwia pracę nawet przez 16 godzin. Obecnie wiele osób zwraca uwagę na to, czy wyposażenie biura jest energooszczędne. SmartMi nie zawiedzie ich pod tym względem. Dodatkową zaletą jest cicha praca nawilżacza, co sprawia, że nie przeszkadza osobom obecnym w biurze. Koszt takiego produktu to około 500-600 złotych.

Zobacz na Ceneo: SmartMi Evaporative Humidifier 2

​PHILIPS HU4803/01

Jeśli jesteśmy gotowi poświęcić na nawilżacz powietrza około 500 lub 600 złotych, PHILIPS HU4803/01 z pewnością nie będzie złą inwestycją. Posiada on wbudowaną technologię NanoCloud, dzięki której wydziela mikrocząsteczki niewidzialnej mgiełki, umożliwiającej drobnoustrojom przemieszczanie się. Sprawia to, że w pomieszczeniu jest znacząco mniej bakterii i szkodliwych czynników, a przy tym nie emituje żadnych chemicznych substancji. Ten nawilżacz ewaporacyjny pracuje cicho, zużywa mało energii i do tego nie pozostawia po sobie zabrudzeń w postaci białego osadu. Uszkodzeniu sprzętu zapobiega funkcja automatycznego wyłączania po wyczerpaniu zapasu wody.

Zobacz na Ceneo: PHILIPS HU4803/01

​Xiaomi Mi Smart Antibacterial Humidifier

Ciekawe produkty można znaleźć także w kategorii nawilżaczy ultradźwiękowych. Niewątpliwie wart uwagi będzie Xiaomi Mi Smart Antibacterial Humidifier, którego koszt to około 200-300 złotych. Posiada on wbudowaną lampę UV, która sterylizuje wodę, zanim wypuści ją w postaci mgiełki nawilżającej. Ponadto urządzenie jest pojemne (4,5 litra) i może pracować nieprzerwanie nawet 12-15 godzin. Dodatkowe zalety stanowią wygoda napełniania oraz stosunkowo cicha praca przy odpowiednich ustawieniach. Nie bez znaczenia jest estetyka urządzenia. Zgrabny korpus czytelnie wyświetla stan poszczególnych funkcji, dzięki specjalnym pierścieniom. Zatem urządzenie nie tylko dobrze zwalcza suche powietrze, ale również całkiem nieźle się prezentuje.

Zobacz na Ceneo: Xiaomi Mi Smart Antibacterial Humidifier

​Blaupunkt AHS301

Dobry i funkcjonalny nawilżacz ultradźwiękowy nie musi wcale dużo kosztować. Przykładem stosunkowo niedrogiego i wydajnego urządzenia jest Blaupunkt AHS301. Cena tego nawilżacza to około 180-200 złotych. Oprócz tego, że skutecznie zwalcza suche powietrze, posiada również jonizator, co sprawia, że emitowane przez wiele urządzeń jony dodatnie, zostają zneutralizowane z korzyścią dla samopoczucia znajdujących się w pomieszczeniu osób. Miły zapach w biurze pomoże za to utrzymać funkcja aromaterapii, co z pewnością zrobi dobre wrażenie na klientach i interesantach. Osad wokół nawilżacza również nie zepsuje nam wizerunku za sprawą filtra odwapniającego.

Zobacz na Ceneo: Blaupunkt AHS301

​CAMRY CR 7952

Niewielki budżet to nie powód, aby rezygnować z nawilżacza powietrza dobrej jakości. Już za około 170 złotych można wybrać solidny sprzęt z funkcją jonizacji, który będzie wydajnie pracował nawet przez 17 godzin. Taki właśnie jest model CAMRY CR 7952 o pojemności aż 5,2 litra. Użytkownik może cieszyć się przydatnymi funkcjami, takimi jak czujnik poziomu wody czy pomiar wilgotności pomieszczenia. Ogromnym plusem, wymienianym przez osoby, które zdecydowały się na zakup, jest stosunkowo cicha praca działającego urządzenia.

Zobacz na Ceneo: CAMRY CR 7952

Share.

Zostaw komentarz