Prezentacje multimedialne stanowią bardzo istotną część pracy biurowej. Zebrania, szkolenia, analiza danych czy negocjacje z klientem wymagają nie tylko dobrego przygotowania merytorycznego. Niezbędne jest również urządzenie, które pozwoli wyświetlić materiały wizualne większej liczbie osób. Dlatego wybór odpowiedniego projektora ma kluczowe znaczenie. Jeśli chcemy, aby spotkania sprzedażowe, szkoleniowe czy organizacyjne, przebiegały gładko, powinniśmy postawić na sprawdzony sprzęt. Przedstawiamy nasze 5 propozycji, którym warto się przyjrzeć.

Projektor Optoma CinemaX P2

Biuro, w którym przede wszystkim ceni się innowacyjne technologie, z pewnością powinno być wyposażone w nowoczesny projektor Optoma CinemaX P2. Urządzenie to cechuje stonowana kolorystyka i elegancki wygląd, ale jego główną zaletą jest przede wszystkim efektywne wykorzystanie laserów do tworzenia wyświetlanego obrazu, co przekłada się na doskonałą jakość. Sprzęt posiada także zintegrowany soundbar Dolby Digital 2.0 i jest zdolny do dekodowania Dolby 5.1, co oznacza, że użytkownik może cieszyć się czystym i mocnym dźwiękiem. Projektor ten przenosi prezentacje multimedialne na wyższy poziom, jednak stanowi sporą inwestycję. W firmowym budżecie należy przewidzieć na niego około 10 tysięcy złotych.

Zobacz na Ceneo i porównaj oferty: Optoma CinemaX P2

Projektor Panasonic PT-VZ580

Projektor Panasonic PT-VZ580 zaliczył znaczny skok jakościowy w stosunku do modeli wcześniejszej generacji. Wyświetlany na nim obraz jest teraz o 2000 Lumenów jaśniejszy w porównaniu ze starszym produktem z tej samej serii, a tym samym pozwala uzyskać dużą czytelność, wyraźną grafikę i wysoki współczynnik kontrastu. Do tego urządzenie może pochwalić się żywotnością do około 7000 godzin. O czym jeszcze warto wspomnieć? Funkcja Plug and Share umożliwia bezprzewodowe projekcje po podłączeniu pamięci USB, co z pewnością ułatwi niejedną prezentację. Za taki projektor zapłacimy około 5-6 tysięcy złotych.

Zobacz na Ceneo i porównaj oferty: Panasonic PT-VZ580

Projektor BenQ MH733

Ogromną zaletą projektora BenQ MH733 jest wysoka jasność 4000 ANSI Lumenów, co sprawia, że nawet w mocno oświetlonych pomieszczeniach kolory są żywe i wyraźne. Pozwala to wygodnie robić notatki podczas prezentacji i nie zmusza nas do trzymania słuchaczy w ciemnym pomieszczeniu na czas prelekcji. Rozdzielczość Full HD 1080p natomiast powoduje, że detale są dobrze widoczne na wyświetlanym obrazie, co umożliwia dokładne zaprezentowanie danych. Urządzenie umożliwia także korzystanie z licznych opcji projekcji bezprzewodowej oraz zdalnego sterowania. Na zakup takiego sprzętu należy przewidzieć około 3,5-5 tysięcy złotych.

Zobacz na Ceneo i porównaj oferty: BenQ MH733

Projektor Epson EH-TW740

Epson to marka znana z produkcji projektorów, które sprawdzają się zarówno w biurze, jak i w domach prywatnych. Model projektora Epson EH-TW740 jest przykładem dobrego produktu w przystępnej cenie. Zapłacimy za niego około 3 tysiące złotych i w zamian otrzymamy przyzwoity sprzęt. Jego jasność to 3300 Lumenów, a przekątna wyświetlanego ekranu wynosi 386 cali. Bardzo dużą zaletą urządzenia jest również jego prosta obsługa oraz funkcja korekcji geometrii, dzięki której szybko ustawimy obraz i nadamy mu takie parametry, jakie są nam potrzebne w danej chwili.

Zobacz na Ceneo i porównaj oferty: Epson EH-TW740

Projektor LG PF50KS

Dobrej jakości urządzenie wyświetlające prezentacje multimedialne do domu lub biura nie musi wcale kosztować kilkunastu tysięcy. Za około 2300 złotych można nabyć projektor LG PF50KS, który będzie dobrze spełniał swoje zadania i zapewni wysoką jakość obrazu. Jest to pierwszy projektor Full HD z wbudowanym akumulatorem LG MiniBeam, co oznacza, że obraz wygląda bardziej naturalnie i jest wyraźniejszy niż w przypadku podobnych modeli HD. Ponadto projektor jest prosty w obsłudze, nie wymaga skomplikowanego okablowania i do tego jest lekki. Sprawia to, że można zabierać go ze sobą na prelekcje w różnych miejscach, więc jest to dobry wybór dla szkoleniowca lub handlowca.

Zobacz na Ceneo i porównaj oferty: LG PF50KS

Share.

Zostaw komentarz