Media społecznościowe, a w szczególności znane platformy takie jak Facebook czy YouTube, zarabiają duże pieniądze na reklamodawcach, promujących się w Internecie. Okres pandemii szczególnie sprzyja przeniesieniu działań marketingowych do sieci. Jednak zastrzeżenia wielu przedstawicieli znanych marek, budzi sposób, w jaki administratorzy dbają o bezpieczeństwo i pozytywny wizerunek tych firm, dzięki którym mogą czerpać profity z reklamy.

Spis treści:

  1. Raport od GARM​
  2. Isabel Massey o swoich oczekiwaniach
  3. Stanowisko dyrektor marketingowej Marsa

​Raport od GARM

Kilka skandali, takich jak umieszczanie przez YouTube treści marketingowych na filmach promujących przemoc wobec dzieci, spowodowały powstanie w 2019 roku organizacji The Global Alliance of Responsible Media. GARM to inicjatywa zapoczątkowana przez Światową Federację Reklamodawców. Jej zadaniem jest walka ze szkodliwymi treściami, które są krzywdzące dla interesów poszczególnych marek i nie tylko. Na temat najnowszego raportu GARM oraz o bezpieczeństwie marki w sieci, wypowiedziały się dwie specjalistki marketingowe, pracujące dla znanych brandów.

​Isabel Massey o swoich oczekiwaniach

Wyniki raportu GARM są do pewnego stopnia zadowalające. Isabel Massey, która jest dyrektorem do spraw mediów globalnych Diageo, producenta napojów wysokoprocentowych, nazwała go „znaczącym kamieniem milowym” jeśli chodzi o branżę marketingową. Zaznacza jednak, że to nie koniec walki o odpowiedzialne media i bezpieczeństwo marki. Chociaż serwisy regularnie usuwają szkodliwe treści to kwestia ich wykrywania i raportowania leży wciąż po stronie administratora platformy. Massey wolałaby, gdyby obecność takich treści była sprawdzana w sposób niezależny od serwisów, które zarabiają na reklamach.


Zapoznaj się z kursem podejmowania dobrych decyzji. Sprawdź tutaj


Stanowisko dyrektor marketingowej Marsa

W podobnym tonie jak Isabel Massey, wypowiedziała się Jane Wakely, która pracuje jako dyrektor marketingowy dla Marsa. Stanowczo stwierdziła ona, że odpowiedzialne media nie są czymś co warto mieć, ale tym co mieć trzeba. Zaapelowała więc do marketingowców poszczególnych brandów, aby kładli szczególny nacisk na tę kwestię, podejmując decyzje inwestycyjne.

Źródło: marketingweek.com
Share.

Zostaw komentarz