​Kobiety o biznesie – przegląd blogów biznesowych cz. 2

Co piszą kobiety o biznesie? W zeszłym tygodniu czytaliśmy bloga o pracy freelancera, przejrzeliśmy kilka wpisów o wydawaniu książek i sprawdziliśmy jak wyglądają zadania analityka biznesowego. Teraz poznamy specjalistkę od tworzenia stron internetowych, menadżerkę eventów oraz analityczkę trendów. Oto kolejna odsłona przeglądu blogów biznesowych, pisanych przez popularne blogerki.

​Jestem Interaktywna

gosciniak​O autorce:

Autorka bloga „Jestem Interaktywna” pierwszą stronę internetową stworzyła już w podstawówce. Tuż po zakończeniu studiów na Politechnice Poznańskiej za jej sprawą powstało ponad 250 kolejnych, kiedy zamiast etatu wybrała freelance. Dzisiaj Ola Gościniak nagrywa podcasty, pisze artykuły blogowe i uczy inne kobiety, jak zacząć prowadzić własny biznes online. Jej porady można poznać słuchając, czytając, a także biorąc udział w jej autorskich szkoleniach. Z jej inicjatywy powstała także grupa wsparcia dla osób, które stawiają pierwsze kroki w tworzeniu stron, e-commerce i szeroko pojętym biznesie online.

​O blogu:

Tak jak większość dzisiejszych blogerów, Ola Gościniak łączy blogowanie z innymi kanałami dystrybucji treści. Można więc nie tylko poczytać jej artykuły, ale również posłuchać podcastu czy obejrzeć zamieszczony na YouTube filmik. Stronę wypełniają rozmowy z gośćmi, poradniki i historie przeprowadzonych przez autorkę działań w sieci.

Posty, które mogą zainteresować:

  • Największe grzechy początkujących e-commerce (rozmowa z Albertem Nogalą, menadżerem marki WP Desk)
  • Jak zebrałam 68 tysięcy zł w tydzień? (podcast)
  • Biznes online – jak zacząć? – PORADNIK dla początkujących (webinar)

​Polecany tekst:

Social media marketing – Jak zaistnieć w mediach społecznościowych?

Im więcej kont w mediach społecznościowych tym lepiej? A może lepiej działać tylko na jednej platformie? Autorka dzieli się swoją strategią obecności w social mediach. Podpowiada też jaki content warto tworzyć i zapoznaje nas z pojęciem recyklingu treści. Dzięki praktycznym poradom, pomaga też zaplanować skuteczną strategię marketingową.

​Klaudia Stawiarska

stawiarska​O autorce:

Klaudia Stawiarska mieszka na Teneryfie, prowadzi tam własny biznes związany z organizacją kursów, warsztatów oraz wyjazdów integracyjnych. Poza agencją eventową „Cud na Teneryfie”, prowadzi bloga o zarabianiu online oraz marketingu sieciowym. Oprócz poradnikowych treści dotyczących biznesu, na innej stronie publikuje również wpisy o życiu na Teneryfie. Z wykształcenia jest event managerem i ma za sobą organizowanie wydarzeń dla 12 tysięcy osób, zarządzanie licznymi kontami w mediach społecznościowych oraz ponad czteroletnie doświadczenie w tworzeniu treści.

​O blogu:

Celem utworzenia bloga jest wspieranie aspirujących przedsiębiorców w budowaniu własnej firmy i ich działaniach online. Klaudia Stawiarska chętnie udziela wskazówek i dzieli się swoimi doświadczeniami, stąd także powstał dział o biznesach typu MLM. Oprócz tego można dowiedzieć się, jak zarabiać na blogu lub na prowadzeniu mediów społecznościowych. Nie brakuje także tematów lifestylowych.

Posty, które mogą zainteresować:

  • 17 sposobów na pasywne zarabianie
  • Mama w biznesie – Moja droga do niezależności finansowej
  • Jak stworzyć 52 pomysły na posty

Polecany tekst:

Jak zarabiać na swoim blogu, dzięki postom sponsorowanym

Prowadzenie bloga wiąże się z wieloma możliwościami zarobkowania. Klaudia Stawiarska przedstawia je wszystkie w serii artykułów. Z tekstu o postach sponsorowanych dowiemy się, jak to działa i czy może być źródłem utrzymania. Z kim warto współpracować i jak pozyskiwać chętnych na usługę postów sponsorowanych? O tym też przeczytamy w tekście.

​Hatalska

hatalska​O autorce:

Natalia Hatalska, twórczyni bloga firmowanego jej nazwiskiem ma się czym pochwalić zarówno w dziedzinie edukacji, jak i kariery. Studiowała filologię polską, logopedię i marketing, a doktorat zrobiła z ekonomii. Pracowała dla Wirtualnej Polski, Nivea oraz Young Digital Planet. Od 2008 roku pracuje już tylko dla siebie i rozwija działalność blogową. Wielokrotnie została także wyróżniona tytułami takimi jak Człowiek Roku Mediów (magazyn Brief) czy Kobieta Roku (Glamour). Magazyn Wysokie Obcasy umieścił ją na liście najbardziej wpływowych kobiet w Polsce, a Financial Times odnotował jej nazwisko w spisie New Europe 100. A to tylko niektóre z nagród, które przypadły Hatalskiej w udziale.

​O blogu:

Blog Hatalska istnieje 14 lat i podobnie jak jego autorka, zdążył doczekać się licznych wyróżnień, z których pierwszym był, przyznany przez Onet w 2010, tytuł Blog roku w kategorii Profesjonalne. Wśród wpisów można znaleźć raporty z trendów oraz posty poruszające tematy społeczne lub dotyczące nowych technologii.

Posty, które mogą zainteresować:

  • Świat po koronawirusie: konsumpcjonizm i scenariusze przyszłości
  • Jak Alexa zmienia nasze życie, czyli krótko o interfejsach konwersacyjnych
  • O scenariuszach przyszłości miast od kuchni

​Polecany tekst:

O tym, dlaczego niekoniecznie jest nam potrzebny zysk

Krótki esej o dążeniu do zysku oraz o tym, czy PKB to faktycznie najlepszy miernik dobrostanu. Punktem wyjścia do refleksji nad tematem jest popularna piosenka Cypisa, rapera słynącego z tego, że w swoich utworach nie przebiera w słowach. Tematyka godna idealisty zostaje tutaj jednak potraktowana analitycznym piórem.

Share.

Jeden komentarz

  1. Hej 🙂 Dziękuję bardzo za wyróżnienie mojego bloga, to dla mnie bardzo miła niespodzianka 🙂 Pozdrawiam ciepło i życzę sukcesów w dalszym rozwoju] 🙂

Zostaw komentarz