Praca zdalna, która jeszcze do niedawna budziła spory sceptycyzm wśród przedsiębiorców, w czasie pandemii dla wielu firm stała się koniecznością. Pracodawcy musieli zmienić sposób myślenia i wprowadzić rozwiązania, które pozwolą zachować dobrą komunikację i podział obowiązków, nawet jeśli nie można zrobić na ten temat zebrania w sali konferencyjnej. Jednak również pracownicy musieli zadbać o swój komfort na home office i zorganizować sobie domowe biuro, w którym skupienie na zadaniu będzie możliwe. W trosce o swoją efektywność, warto zatroszczyć się nie tylko o solidne biurko i wygodny fotel, ale również o odpowiednie oświetlenie. Od nas dowiesz się, dlaczego to tak istotne oraz jak dobrze wybrać funkcjonalne lampy do domowego biura.

Spis treści:

  1. Oświetlenie na home office – dlaczego jest ważne?​
  2. Lampy wiszące do biura domowego – praktyczne i eleganckie
  3. Lampka na biurko – bardziej przydatna niż sądzisz

Oświetlenie na home office – dlaczego jest ważne?

Praca biurowa, nawet jeśli wykonujesz ją tak naprawdę w swoim domu, niesie pewne zagrożenia. Można jednak wyeliminować lub zminimalizować szkodliwe następstwa siedzącego trybu życia oraz wielu godzin spędzonych przed ekranem. Przede wszystkim warto postarać się o odpowiednie oświetlenie. Dlaczego to tak ważne? W miejscu pracy jest to kluczowy czynnik dla zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia. Przede wszystkim wpływa na nasze oczy, które są narażone na zmęczenie, nadwyrężenie i suchość podczas długich godzin spędzonych przed monitorem.

home office

Odpowiednio dobrane oświetlenie może pomóc w zmniejszeniu zmęczenia oczu, poprawie ostrości widzenia oraz redukcji bólu głowy. Dlatego ważne jest, aby pracować w miejscu, które zapewnia wystarczającą ilość naturalnego światła dziennego lub sztucznego oświetlenia, które nie męczy oczu. Jeśli pracujemy w pomieszczeniu, które nie ma dostępu do należytej ilości promieni słonecznych, warto zainwestować w odpowiednie źródła sztucznego oświetlenia, które są łagodne dla oczu i zapewniają odpowiedni poziom jasności.

Przeczytaj też: Lampy do biura nowoczesne 

Lampy wiszące do biura domowego – praktyczne i eleganckie

Oświetlenie na home office nie powinno ograniczać się do jednego źródła światła. W pierwszej kolejności warto jednak zadbać o lampę wiszącą. To dobry wybór dla biura domowego, ponieważ pozwala zaoszczędzić miejsce na biurku i jednocześnie dostarcza wystarczającą ilość światła do pracy.

Czym kierować się przy wyborze? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jasność lampy. Upewnij się, że wybrany model dostarczy odpowiednią ilość światła do wykonywania pracy przy biurku. Lampa z jasnym źródłem LED może być dobrym rozwiązaniem. Styl lampy to kolejny ważny aspekt. Postaw na model, który będzie pasował do estetyki Twojego biura domowego. Można wybierać spośród różnych stylów, takich jak nowoczesny, minimalistyczny, klasyczny czy rustykalny. Jeśli chcesz, aby lampa była ozdobą Twojego biura domowego, warto rozważyć modele z oryginalnym designem lub nietypowym kształtem.

Być może spodoba Ci się model Milagro lampa wisząca HARALD GOLD/GREEN?

lampa

Zobacz na Ceneo: Milagro lampa wisząca HARALD GOLD/GREEN

Rozmiar lampy to również ważny czynnik. Wybrany model powinien być odpowiednio duży, aby dostarczyć wystarczającą ilość światła w pomieszczeniu, ale jednocześnie niezbyt masywny. Regulacja światła to cecha, którą warto wziąć pod uwagę. Lampa z regulacją pozwoli dostosować jasność do swoich potrzeb i preferencji.

Sprawdź nowoczesny i elegancki model lampy wiszącej Nowodvorski Hemisphere.

lampa

Zobacz na Ceneo: Lampa wisząca Nowodvorski Hemisphere

Podsumowując, wybór lampy wiszącej do biura domowego zależy od indywidualnych potrzeb i gustu. Warto wybrać model, który dostarczy optymalne warunki pracy, ale jednocześnie będzie pasował do estetyki pomieszczenia.

Lampka na biurko – bardziej przydatna niż sądzisz

Na blacie biurka mamy ograniczone miejsce, a nie da się ukryć, że dla wygody pracy liczy się każdy centymetr. Czy w takim razie lampka na biurko przyda nam się na home office? Jak się okazuje, może to być bardzo praktyczny dodatek, który ułatwi Ci funkcjonowanie.

W zależności od miejsca, w którym znajduje się biurko, naturalne światło słoneczne może nie być wystarczające, zwłaszcza w porze wieczornej lub w dni pochmurne. W takich przypadkach, lampka na biurko może zapewnić dodatkowe źródło światła, które optymalizuje warunki do pracy.

Ważne jest, aby wybrać lampkę na biurko z regulacją jasności, która pozwoli na dostosowanie intensywności światła do swoich potrzeb. W ten sposób, będziesz mógł zmniejszyć natężenie światła w ciągu dnia lub zwiększyć je wieczorem, w zależności od warunków oświetleniowych w Twoim domu. Regulacja jasności zapewnia również ochronę oczu i minimalizuje odblaski na ekranie monitora.

Po drugie, rozważ kupno lampki z kierunkiem oświetlenia, która pozwala na dokładne skierowanie światła tam, gdzie jest potrzebne. Lampki z regulowanym ramieniem są dobrym wyborem dla osób, które zwykle pracują w jednym miejscu, natomiast lampki z szerokim kątem oświetlenia są lepsze dla osób, które często zmieniają pozycję. Dzięki temu, całe biurko będzie równomiernie oświetlone, co zapewni wygodę pracy.

Po trzecie, warto wybrać takie modele, które pasują do stylu i wystroju pomieszczenia, w którym pracujesz. W zależności od indywidualnych preferencji, można wybrać lampki nowoczesne lub klasyczne, wykonane z różnych materiałów i w różnych kolorach.

Szukasz praktycznego źródła oświetlenia i chcesz zaoszczędzić miejsce? W takim razie sprawdź model mocowany zaciskiem Maul Lampka Led Na Biurko Atlantic.

 

Zobacz na Ceneo: Maul Lampka Led Na Biurko Atlantic

Dobrze dobrana lampka na biurko może być nie tylko funkcjonalnym elementem wyposażenia, ale również ozdobą domowego biura. Zastanów się dobrze, jak chcesz zagospodarować oraz oświetlić swoją przestrzeń i upewnij się, że będzie Ci wygodnie. W końcu na home office to Ty jesteś menadżerem biura.

Zobacz nasz przewodnik: Lampki na biurko do biura

Share.

Zawodowo pisze. Hobbystycznie czyta. Czas wolny od literek poświęca rodzinie, znajomym i kotu (niekoniecznie w tej kolejności). Jej tematyka to biznes, marketing i SEO.

Zostaw komentarz