Trudno wyobrazić sobie prawidłowo oświetlone biuro bez lamp sufitowych. Pomijając aspekt pochylania się nad dokumentami w takiej przestrzeni, już samo poruszanie się sprawiałoby problem. Nawet stosunkowo dobry dostęp do światła naturalnego nie zrekompensuje braku funkcjonalnego systemu oświetleniowego w zamkniętych pomieszczeniach. Dlatego warto dobrze wyposażyć się w lampy sufitowe do biura, a także pomyśleć o oświetleniu uzupełniającym.

Spis treści:

  1. Jakie lampy sufitowe do biura?
  2. Lampy do biura sufitowe – czy oświetlenie uzupełniające jest potrzebne?
  3. Podsumowanie

Jakie lampy sufitowe do biura?

Zanim wybierzemy idealne lampy sufitowe do naszego biura, musimy rozważyć kilka czynników, takich jak rozmiar biura, rodzaj oświetlenia potrzebnego do wykonywania zadań oraz preferencje estetyczne. W końcu elementy systemu oświetlenia powinny pozwalać na zapewnienie komfortowych warunków pracy, nie zabierać więcej miejsca niż to konieczne, a przy tym dobrze się prezentować, aby podkreślić prestiż firmy. Ten ostatni czynnik ma szczególne znaczenie, jeśli do placówki często zaglądają klienci lub partnerzy biznesowi.

Jeśli chodzi o praktyczne aspekty, popularne okazuje się oświetlenie ledowe. Panele LED są energooszczędnymi i jasnymi źródłami światła, które idealnie sprawdzają się w biurach. Oferują równomierne oświetlenie i mogą być montowane na suficie w regularnych siatkach, co daje schludny i profesjonalny wygląd. Według wytycznych nowoczesnego stylu aranżacji wnętrz, modnego obecnie w przestrzeniach biurowych, minimalizm formy i funkcjonalność tego rodzaju lamp, są jak najbardziej mile widziane.

Jednym z wartych uwagi paneli ledowych jest V-TAC panel sufitowy LED 60×60.

panel led

Zobacz na Ceneo: V-TAC panel sufitowy LED 60×60

Warto również zainteresować się reflektorami oraz świetlówkami, które odnajdą się we wnętrzach nowoczesnych czy industrialnych. Reflektory skoncentrowanymi źródłami światła, które można dostosować do indywidualnych potrzeb. Mogą być stosowane do skierowanego oświetlenia biurka lub do podkreślenia konkretnych obszarów w biurze. Lampy świetlówkowe popularnym wyborem w biurach ze względu na swoją efektywność energetyczną. Oferują one szerokie i równomierne oświetlenie, co jest korzystne przy wykonywaniu zadań biurowych.

Jeśli biuro ma bardziej formalny wystrój, żyrandol może być eleganckim dodatkiem. Tego typu lampy charakteryzują się wieloma punktami świetlnymi, a często również bogatym zdobnictwem, chociaż to akurat nie jest regułą. Dostępne są w różnych rozmiarach i stylach, umożliwiając dopasowanie do estetyki biura.

Niebanalny design, który sprawdzi się w biurze posiada żyrandol Globo Led Roman V 543485.

żyrandol do biura

Zobacz na Ceneo: Globo Led Roman V 543485

Plafony również są częstym wyborem do oświetlenia biura. to zamknięte, jednolite źródła światła montowane bezpośrednio na suficie. Oferują one szerokie, rozproszone oświetlenie, które jest często preferowane w biurach, ponieważ nie powoduje odblasków na ekranach komputerów ani zmęczenia wzroku. Dostępne są w różnych rozmiarach, kształtach i stylach, co umożliwia tworzenie ciekawych aranżacji. Można wybrać prosty i minimalistyczny plafon lub bardziej dekoracyjny, w zależności od wystroju wnętrza. Rozwiązanie to jest idealne w pomieszczeniach z niskim sufitem, w których typowa lampa wisząca nie sprawdzi się tak dobrze.

Dobrym przykładem klasycznego plafonu jest Milagro MEGAN GOLD lampa sufitowa.

megan

Zobacz na Ceneo: Milagro MEGAN GOLD lampa sufitowa

Lampy do biura sufitowe – czy oświetlenie uzupełniające jest potrzebne?

W zależności od konkretnych potrzeb oświetleniowych i indywidualnych preferencji, może być korzystne uzupełnić zestaw lamp sufitowych w biurze o dodatkowe oświetlenie, takie jak kinkiety i lampki biurkowe. Szczególnie z tych drugich nie warto rezygnować, biorąc pod uwagę, ile rzeczywistej pracy wykonuje się przy blacie. Lampy biurkowe zapewniają skoncentrowane i skierowane światło bezpośrednio na biurko, co ułatwia wykonywanie zadań wymagających większej precyzji, takich jak pisanie, czytanie lub praca przy komputerze. Zapewniają one również oświetlenie bez odblasków na ekranie.

Kinkiety natomiast mogą być używane do stworzenia bardziej przytulnej atmosfery w biurze. Mogą one dodać subtelne światło punktowe i pomóc w tworzeniu przyjemnego i relaksującego otoczenia pracy. To sprawdzi się dobrze wszędzie tam, gdzie komfort odwiedzających placówkę może zaważyć na wynikach sprzedaży lub negocjacjach biznesowych.

Przeczytaj też: Oświetlenie biurowe a styl wnętrza

Podsumowanie

Lampy sufitowe są niezastąpione w prawidłowym oświetleniu biura, zapewniając komfortową pracę i poruszanie się w przestrzeni. Przy wyborze lamp sufitowych należy wziąć pod uwagę rozmiar biura, rodzaj oświetlenia potrzebnego do zadań oraz preferencje estetyczne. Panele LED, reflektory, świetlówki, żyrandole i plafony to popularne opcje lamp sufitowych do biura, które oferują różne poziomy oświetlenia i stylów. W zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji, warto również rozważyć dodatkowe oświetlenie uzupełniające, takie jak kinkiety i lampki biurkowe, które pomogą w skoncentrowanej pracy i stworzeniu przyjemnej atmosfery.

Zobacz też nasz przewodnik: Lampki na biurko do biura

Share.

Zostaw komentarz