Marketing afiliacyjny najłatwiej przedstawić na przykładzie sytuacji, w której wychodzisz ze sklepu ze swoją ulubioną kanapką w ręce. Teraz wyobraź sobie, że nagle podchodzi do ciebie mężczyzna, pytając, czy mógłbyś podzielić się informacją, skąd masz swój przysmak. “Tam, sto metrów stąd”, mówisz, po czym dopowiadasz szybko “powiedz, że to Tomek polecił ci tę kanapkę”. Po kilku minutach dostajesz informację, że procent z zakupu nieznanego mężczyzny, jest teraz na twoim koncie bankowym. Przenieś tę sytuację do świata online.

Jak to działa?

Marketerzy afiliacyjni (wydawcy) są opłacani za kierowanie nowych klientów do firm, produktów, czy usług, za pośrednictwem linków afiliacyjnych, umieszczanych na blogach, stronach internetowych, wiadomościach e-mail, forach, czy postach w mediach społecznościowych.

Taka relacja może przybierać różne formy. Możesz współpracować z taką witryną jak Amazon, gdzie będziesz otrzymywać procent od każdego zakupu dokonanego przez twojego obserwującego za pośrednictwem linków afiliacyjnych. Możesz też dołączyć do sieci afiliacyjnej, takiej jak MyLead, w której sam będziesz decydować o tym:

  • za jaką akcję otrzymasz pieniądze – wypłatą może być procent od sprzedaży, ale też wykonanie akcji, np. zarejestrowanie się na dany portal, przejście poziomu w grze, czy zapisanie się do newslettera,
  • jaki produkt będziesz promować – MyLead oferuje ponad 3000 programów afiliacyjnych z ponad tuzina różnych kategorii, niezależnie od twoich zainteresowań, czy niszy, znajdziesz coś dla siebie,
  • w jaki sposób będziesz to robić – sposobów na promowanie jest nawet więcej niż samych programów, najprostszym jest udostępniane swojego linku afiliacyjnego na różnych forach, stronach, czy social mediach, ale MyLead zawsze podpowie ci, jak skutecznie promować.

MyLead to sieć, która świetnie radzi sobie na rynku globalnym, wspierając każdego w jego afiliacyjnych ambicjach. Ponad 3000 programów afiliacyjnych, 200 tysięcy wydawców z całego świata, ale przede wszystkim nieustanne wsparcie i system nauki, dzięki którym nawet najbardziej początkujący afiliant będzie w stanie zarobić.

Do MyLead możesz dołączyć za darmo już teraz, klikając tutaj:

Marketing afiliacyjny to tak naprawdę forma samozatrudnienia, która nie wymaga od osoby produkcji, magazynowania, czy wysyłania zapasów produktów.

Czy to działa?

Marketing afiliacyjny to logiczny i elastyczny model sprzedażowy, który tworzy wiele strumieni dochodów.

Nie należy jednak myśleć, że to model dochodu łatwego i szybkiego. Zarabianie na marketingu afiliacyjnym wymaga:

  • badania wzorców ruchu w sieci i zainteresowań obserwujących,
  • utrzymania relacji z obserwującymi, którzy klikają w linki afiliacyjne,
  • zrozumienia i wykorzystania optymalizacji wyszukiwarek i marketingu w mediach społecznościowych, aby konsekwentnie przyciągać nowych obserwujących i generować dodatkowe dochody.

Tak, marketing afiliacyjny działa i stanowi opłacalną opcję dochodu, ale wymaga też poświęcenia czasu i zaangażowania.

Plusy i minusy bycia wydawcą afiliacyjnym

Jak każda forma samozatrudnienia lub model biznesowy, marketing afiliacyjny ma zarówno zalety i wady. Zrozumienie ich pomoże ci zdecydować, czy bycie wydawcą pasuje do twoich celów finansowych i biznesowych.

Dlaczego warto wejść w marketing afiliacyjny?

Marketing afiliacyjny jest idealny dla osób zorientowanych w świecie social mediów, blogerów, przedsiębiorców informacyjnych, czy ludzi tworzących własne zasoby cyfrowe, takie jak kanał na YouTubie.

Istnieje wiele aspektów, które sprawiają, że marketing afiliacyjny to dobry, domowy model biznesowy:

  • niskie lub brak kosztów ogólnych – dołączenie do sieci afiliacyjnej, takiej jak MyLead jest bezpłatne, więc koszty mogą ewentualnie wiązać się z metodami marketingowymi, na przykład prowadzeniem własnej strony internetowej,
  • brak produktów fizycznych – nie ma potrzeby tworzenia produktu, czy usługi, ponieważ wybierasz gotowy program afiliacyjny, czyli coś, co już istnieje i należy do danej marki – nie musisz więc martwić się o magazynowanie, wysyłkę, czy ewentualne zwroty produktów,
  • elastyczność – to jeden z głównych powodów, dla których ludzie decydują się na zostanie wydawcą afiliacyjnym – możesz pracować w dowolnym czasie, z dowolnego miejsca na świecie, masz internet – zarabiasz,
  • dochód pasywny – marketing afiliacyjny to potencjalnie świetny przykład dochodu pasywnego, gdy już zbudujesz zaufanie wśród swojej bazę odbiorców, to twoje linki zarabiają, a pamiętaj, one nigdy nie śpią!

Oprócz wyżej wymienionych zalet, warto podkreślić, że promować programy można na swoich stronach internetowych, blogach, ale zarabianie możliwe jest też bez konieczności bycia właścicielem portalu. Linki partnerskie można udostępniać w prywatnych wiadomościach do znajomych, jako sygnaturki na forach internetowych, grupach na Facebook.com, w mailach. Jak widać, możliwości jest nieskończenie wiele.

Jakie są wady marketingu afiliacyjnego?

Jak każdy model biznesowy, marketing afiliacyjny niesie ze sobą wyzwania, którym należy sprostać. Są to między innymi:

  • czas – potrzeba zaangażowania i eksperymentów, aby wygenerować ruch potrzebny do uzyskania dochodu,
  • konkurencja – marketing afiliacyjny jest wysoce konkurencyjny, wiele podmiotów stowarzyszonych promuje te same produkty i konkuruje o ten sam ruch i niszę,
  • brak własności – pamiętaj, że klient w ostateczności zawsze należy do firmy, dzięki statystykom dowiesz się, ile sprzedaży dokonano dla danego produktu, ale w większości przypadków nie będziesz mieć informacji o tym, kto dokonał zakupu, to może stanowić utrudnienie dla realizowania cyklicznych kampanii.

Bądź skutecznym wydawcą od początku!

Uzyskanie stałego dochodu z marketingu afiliacyjnego może okazać się osobistym wyzwaniem, a próba wyróżnienia się na tle innych marketerów promujących te same produkty może nie ułatwić tego zadania. Po utworzeniu strony internetowej, bloga, czy kanału na mediach społecznościowych, podejmij kroki, dzięki którym odniesiesz sukces i wygenerujesz źródło dochodów.

Buduj zaufanie

Spróbuj kupować produkty, które będziesz promować, aby osobiście potwierdzić ich jakość. Możesz być oceniany na podstawie promowanego produktu lub usługi, więc skup się na jakości i rekomendacjach, a nie tylko na potencjale zarobkowym. Gdy twoi obserwatorzy zaufają twoim rekomendacjom, będą bardziej skłonni do zakupów od Ciebie w przyszłości.

Miej markę i niszę

Wybieraj takie programy partnerskie, które pasują do Twojej niszy i treści twojego bloga czy strony. Nie polegaj wyłącznie na SEO lub mediach społecznościowych, aby przyciągnąć ludzi do twojej witryny i skierowań do partnerów. Dowiedz się, kto jest twoim rynkiem docelowym, gdzie możesz znaleźć odbiorców i jak zachęcić użytkowników do swojej strony.

Śledź ruch i zarobki

Monitoruj sukces programów afiliacyjnych, które zdecydowałeś się promować. Ten podpunkt szczególnie sprawdzi się w sytuacji, w której prowadzisz więcej niż jedną kampanię, a zdecydowana większość wydawców właśnie na to się decyduje. Dowiedz się, które z twoich wybranych programów cieszą się największą popularnością wśród twoich obserwujących. Dzięki temu będziesz mógł z większą łatwością zaplanować przyszłe kampanie.

Wybór sieci

Jeśli zdecydujesz się na zostanie wydawcą afiliacyjnym, pamiętaj że z początku nie jest to szybki i automatyczny model biznesowy. Jednak przy dołączeniu do odpowiedniej sieci afiliacyjnej, cały proces zarabiania online będzie prosty i przyjemny. Wybierz sieć taką jak MyLead, która oferuje mnóstwo materiałów z poradami, przykładami i wyjaśnieniami, jak zarabiać na marketingu afiliacyjnym. Jeśli do tego dorzucimy support, który wspomoże każdego wydawcę, otrzymamy sieć prawdziwie wartą dołączenia.

Pamiętaj, że współpraca z MyLead jest bezpłatna, a zarejestrujesz się, klikając tutaj:

Share.

Zostaw komentarz