Każdy z nas zdaje sobie sprawę z upływu czasu, a na proces starzenia się skóry niestety nie mamy wpływu. Prawidłowa dieta oraz aktywny tryb życia są oczywiście bardzo ważne, ale one nie wystarczą, aby zatrzymać młody wygląd na dłużej. Więc co można zrobić, żeby opóźnić starzenie się skóry i dłużej cieszyć się młodością? Odpowiedzią jest medycyna estetyczna, która z roku na rok zyskuje na popularności.

Spis treści:

  1. Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej
  2. Ciesz się pięknym uśmiechem przez długie lata
  3. Stomatologia estetyczna – na jakie zabiegi ludzie najczęściej się decydują?

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Dzięki współczesnej medycynie estetycznej mamy nie tylko możliwość poprawienia swojego wyglądu, wygładzenia zmarszczek czy korektę blizn. Medycyna estetyczna oferuje też całą serię zabiegów, które poprawiają wygląd oraz jędrność skóry. Jakie są najpopularniejsze zabiegi?

  1. Botoks – to jeden z najpopularniejszych zabiegów, znany chyba każdemu. Botoks to inaczej toksyna botulinowa, która wstrzyknięta, powoduje wygładzenie zmarszczek mimicznych. Zabieg ten polega na wstrzyknięciu preparatu w wybrane miejsce na twarzy, odbywa się bez znieczulenia, a jego efekty utrzymują się ok. czterech miesięcy. 
  2. Wypełnianie ust kwasem hialuronowym – każda kobieta marzy o pięknych i kształtnych ustach, jednak nie każda została nimi obdarowana z natury. Dlatego zabieg ten jest tak popularny, ponieważ umożliwia nie tylko poprawę kształtu ust, ale również ich rozmiar. Wypełnienie ust kwasem hialuronowym może być przeprowadzone u osób w każdym wieku. 
  3. Osocze bogatopłytkowe – zabieg ten, inaczej nazywany wampirzym liftingiem, jest jednym z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Polega on na podaniu pacjentowi osocza bogatopłytkowego, które wspiera powstawanie nowego kolagenu, dzięki czemu skóra staje się bardziej elastyczna, napięta i lepiej ukrwiona. Osocze potrzebne do zabiegu pobierane jest z krwi pacjenta.  

Ciesz się pięknym uśmiechem przez długie lata

Nawet jeżeli dbamy o nasze zęby we właściwy sposób, to jednak z wiekiem stają się one coraz słabsze, aż w końcu zaczynają się ruszać i wypadają. Taka kolej rzeczy, ale możemy temu zapobiec i zdecydować się na jeden z zabiegów stomatologii estetycznej, dzięki któremu będziemy mogli cieszyć się pięknym uzębieniem przez lata. Dowiedz się więcej i sprawdź serwis https://www.neodentica.pl/.

Stomatologia estetyczna – na jakie zabiegi ludzie najczęściej się decydują?

  1. Implanty zębowe – są wszczepiane do kości, a zabieg przeprowadzony jest w znieczuleniu. Implanty stomatologiczne są o wiele bardziej trwałe od naturalnych zębów oraz mniej podatne na próchnicę. Jest to też świetne rozwiązanie na uzupełnienie ubytków.  
  2. Korony zębowe – zabieg staje się coraz popularniejszy i wykonują go nie tylko osoby, które mają problemy z uzębieniem, ale również ci, którzy chcą tych problemów uniknąć w przyszłości. Jak? Korona przykrywa cały ząb, osłaniając go i tworząc barierę przez którą nie przedostają się żadne szkodliwe substancje. Stosuje się je również do rekonstrukcji zębów lub w celu ochrony zęba martwego, który po leczeniu kanałowym jest bardziej podatny na uszkodzenia. Dobrze wykonane korony będą służyć nawet przez 15 lat. 
Share.

Zostaw komentarz