A teraz prawdziwa gratka dla miłośników zwierząt. Pets Diag, czyli firma zajmująca się diagnostyką laboratoryjną zwierząt, chce poszerzyć swoje możliwości. Wszystko to, za sprawą zbiórki crowdfundingowej, która ruszy już w lutym. Planowana suma to prawie 1mln złotych. Pets Diag przeznaczy pieniądze między innymi na rozszerzenie swoich badań o kolejne grupy zwierząt. Na pierwszy ogień idą – koty. Reszta funduszy, przekazana zostanie na wprowadzenie suplementów dla psów oraz ekspansję zagraniczną.

Statystyki mówią, że zainteresowanie produktami dla zwierząt wzrasta z roku na rok. Spowodowane jest to coraz większą świadomością na temat wychowywania naszych futrzastych przyjaciół. Niestety, wciąż nie dorównujemy w tym krajom zagranicznym, dlatego Pets Diag póki co, skupia się głównie na rynku angielskojęzycznym.

Na koniec warto wspomnieć o najważniejszym osiągnięciu Pets Diag, czyli badaniu, które przeprowadzane jest za pomocą próbki sierści zwierzaka. Obecnie znane jest na całym świecie, jednak w Polsce dopiero raczkuje. Póki co, Pets Diag przeprowadza je jedynie na psach oraz koniach. Jeśli jednak zbiórka crowdfundingowa odniesie sukces, do pacjentów dołączą również koty, a w przyszłości może i jeszcze więcej ludzkich pupili.

Share.

Zostaw komentarz