Polski start-up stworzył aplikację łączącą poszukujących pomocy prawnej ze specjalistami w danej dziedzinie prawa. Dzięki aplikacji mobilnej Lexly będziemy mogli połączyć się z radcą prawnym lub adwokatem w czasie rzeczywistym. Jest to przełomowa aplikacja ułatwiająca znalezienie odpowiedniego specjalisty w sytuacji wymagającej porady prawnej.

Lexly – pionier na skalę światową

Aplikacja, dzięki której poprzez parę kliknięć użytkownik będzie w stanie znaleźć najlepszego specjalistę w danej dziedzinie prawa jest pierwszą tego typu aplikacją na świecie. Stoi za nią polski start-up. Pomysł na stworzenie aplikacji zrodził się w 2017 roku, kiedy jej pomysłodawca Mateusz Januś będąc studentem prawa przeprowadził globalne badanie społeczne dotyczące korzystania przez osoby pełnoletnie z usług prawnych.

Wynik badania jednoznacznie wskazał, że istnieje problem w znalezieniu odpowiedniego specjalisty. Ankietowani wskazali, iż przede wszystkim problem leży w trudnościach w zdefiniowaniu kategorii sprawy, w której potrzebują pomocy prawnika oraz obawami temu towarzyszącymi. Znaczna część ankietowanych osób wskazała, że przed skorzystaniem z usług prawnika obawia się przede wszystkim:

  • nieznajomości kosztów usługi przed jej rozpoczęciem,
  • braku kompetencji prawnika oraz braku zrozumienia przez niego sprawy, z którą przychodzi klient,
  • długich terminów oczekiwania na spotkanie ze specjalistą i rozwiązania sprawy.

Czytaj także: Polska firma aQuality wystartowała ze sprzedażą akcji. Celem jest międzynarodowy rozwój

Na pogłębienie tych uprzedzeń miała wpływ dodatkowo pandemia COVID-19. Z drugiej strony wprowadzenie obostrzeń, a także obawa przed zakażeniem wywołały u wielu osób, w tym ankietowanych zmianę podejścia do korzystania z usług online. Obecnie znaczna część społeczeństwa, wybiera tę formę załatwiania rozmaitych spraw (e-podatki, e-wizyty, psychologia) oraz preferuje ich umawianie ad hoc (booksy, Uber).


Warto również pogłębić swoją wiedzę o promocję i sprzedaż w biznesie online. Sprawdź tutaj


Jak znaleźć prawnika?

Wychodząc naprzeciw problemowi niskiej penetracji społeczeństwa usługami prawniczymi i korzystając z trendu wzrostu wykorzystania usług online i mobilnych, Mateusz Januś, stworzył start-up, którego flagowym produktem jest aplikacja mobilna kojarzącą wyspecjalizowanych prawników z klientami, którzy borykają się z problemem prawnym i potrzebują jego natychmiastowego rozwiązania.

– Jako ówczesny student prawa dostrzegłem problem początkowo wśród znajomych, którzy zwracali się do mnie z pytaniami, gdzie i do kogo najlepiej zwrócić się z danym problemem prawnym. Początkowo przeprowadzone przeze mnie badanie miało być tylko doświadczeniem czysto naukowy, jednak z czasem zrodził się pomysł na realizację projektu, który będzie rozwiązaniem wyraźnie występującego problemu. Konsekwentne dążenie do celu poprzez poszukiwania inwestorów oraz praca nad stworzeniem jasnej i przejrzystej aplikacji sprawiły, że dziś szykujemy się do premiery naszej innowacyjnej apki, która będzie miała miejsce jeszcze w tym roku – mówi Mateusz Januś, prezes Lexly Sp. Z o.o.

Użytkownicy będą mogli skorzystać z usług prawnika starannie dobranego na podstawie wcześniejszego wyboru kategorii sprawy, której dotyczy problem prawny. Każdy z usługodawców zaś będzie mógł wskazać swoją dostępność oraz określić swój profil i specjalizację.

– Aplikacja gwarantuje swoim użytkownikom stałą cenę godzinnej konsultacji, wyspecjalizowanych i zweryfikowanych adwokatów oraz radców prawnych, rozpoczęcie konsultacji do 15 minut od chwili jej zamówienia, dyskrecję prawników, a przede wszystkim bezkontaktową i bezpieczną obsługę – dodaje Mateusz Januś, prezes Lexly Sp. Z o.o.

Premiera aplikacji „Lexly” zaplanowana jest w sklepie Google Play oraz AppStore na III kwartał 2021 roku. Spółka ma w planach również debiut na NewConnect.

Źródło: inf. prasowa
Fot. pixabay.com
Share.

Leave A Reply