Przedsiębiorcy często lubią opowiadać o tym, że pomysł na biznes narodził się z pasji lub był wynikiem rozwijania osobistych zainteresowań. Osoby, których hobby rzeczywiście stało się sposobem na życie, mogą mówić o dużym szczęściu. Dziś coraz częściej staje się to możliwe, przynajmniej dla tych, którzy w wolnym czasie lubią zajmować się rękodziełem. Przygotowana ręcznie biżuteria, dekoracje, naczynia czy kosmetyki cieszą się dużą popularnością na rynku, więc każdy kto posiada zdolności manualne i smykałkę do biznesu, może z powodzeniem rozpocząć własną działalność gospodarczą. Unikalny i wysokojakościowy produkt, często tworzony z uwzględnieniem sugestii klienta, szybko znajdzie nabywcę, nawet jeśli jego cena jest wysoka. Oto 10 popularnych polskich sklepów rękodziełem, działających w internecie, które odniosły sukces.

Spis treści:

  1. ​Decobazaar – ubrania, biżuteria, akcesoria
  2. Artyferia – meble, naczynia, dekoracje, kosmetyki, biżuteria
  3. Mokobelle – biżuteria
  4. Magneska – biżuteria
  5. Art-Madam – biżuteria, meble, akcesoria, dekoracje​
  6. Mała Fabryczka – maskotki, biżuteria, ubrania, dekoracje
  7. Tutubi Pracownia Ceramiczna – naczynia, ozdoby
  8. Natu – naturalne kosmetyki
  9. Mollie – biżuteria
  10. Artillo – meble, dekoracje, biżuteria, akcesoria

1. Decobazaar – ubrania, biżuteria, akcesoria

Decobazaar działa od 2005 roku i tworzy przestrzeń dla niszowych twórców, artystów czy projektantów, którzy zajmują się rękodziełem. To bardzo dobre miejsce dla każdego, kto samodzielnie tworzy biżuterię, ubrania, torebki lub inne ciekawe rzeczy i chciałby na tym zarabiać. Prowizja od sprzedanego produktu, którą pobiera sklep, wynosi 19% brutto.

2. Artyferia – meble, naczynia, dekoracje, kosmetyki, biżuteria

Kolejną ciekawą i dobrze prosperującą platformą handlową, która umożliwia amatorom rękodzieła sprzedaż swoich wyrobów, jest Artyferia. By podjąć współpracę, nie trzeba posiadać zarejestrowanej działalności gospodarczej. Prowizja od sprzedaży wynosi 16%.

https://www.instagram.com/p/CTUSxhfMAte/?utm_source=ig_web_copy_link

3. Mokobelle – biżuteria

Mokobelle istnieje od ponad ośmiu lat, a jej założycielki łączy pasja do pięknej, ręcznie robionej ekskluzywnej biżuterii. Wyroby marki tworzone są z wykorzystaniem tradycyjnych technik rzemiosła artystycznego, a surowce użyte w produkcji to między innymi pozłacane srebro, szafiry, rubiny czy agaty.

4. Magneska – biżuteria

Magneska to podręcznikowy przypadek sytuacji, kiedy pasja przeradza się w biznesowy sukces. Agnieszka Jasnos sklep z ręcznie robioną biżuterią prowadzi odkąd skończyła studia. Jej prace to w większości bransoletki, spinki czy pierścionki wykonane z naturalnych kamieni. Swoją działalność prowadzi samodzielnie, więc zajmuje się nie tylko wyrobem produktów, ale także obsługą zamówień.

5. Art-Madam – biżuteria, meble, akcesoria, dekoracje

Art-Madam jest kolejnym serwisem umożliwiającym artystom eksponowanie i sprzedaż swojej biżuterii, mebli lub innych gadżetów wykonanych metodą hand made. Założenie Panelu Artysty, który pozwoli na wystawianie swoich prac w sklepie Art-Madam jest darmowe, trzeba jednak najpierw przejść wstępną weryfikację, napisać administratorom coś o sobie oraz przesłać zdjęcia prac. Prowizja od sprzedaży to 18,7% netto.

https://www.instagram.com/p/CSoQgtatKNO/?utm_source=ig_web_copy_link

6. Mała Fabryczka – maskotki, biżuteria, ubrania, dekoracje

Mała Fabryczka to platforma, której twórcy wierzą w artystów i drobnych przedsiębiorców, zajmujących się rękodziełem. W asortymencie można znaleźć bardzo bogaty wybór produktów tworzonych z myślą o dzieciach, ale również biżuterię, dekoracje i rzeczy do domu.

https://www.instagram.com/p/CTAIqrqsjdf/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

7. Tutubi Pracownia Ceramiczna – naczynia, ozdoby

Założyciele Pracowni Ceramicznej to pasjonaci rękodzieła, którzy są autorami wszystkich ceramicznych produktów dostępnych w sklepie internetowym. Firma oferuje również możliwość zapisania siebie lub dziecka na warsztaty ceramiczne.

https://www.instagram.com/p/CSNK9sXDIes/?utm_source=ig_web_button_share_sheet


Warto również zapoznać się z techniką decoupage.  Sprawdź tutaj


8. Natu – naturalne kosmetyki

Oleje, balsamy do ciała, hydrolaty, kremy i wiele innych naturalnych kosmetyków oraz półproduktów kosmetycznych można znaleźć w Natu. Sklep powstał z pasji do zdrowego stylu życia i zainteresowania nieprzetworzonymi produktami do pielęgnacji. Wyroby dostępne w Natu posiadają pozytywny Certyfikat Oceny Bezpieczeństwa Kosmetyku zgodnie z rozporządzeniem (WE) nr 1223/2009 i są zgłoszone do rejestru kosmetyków CPNP w Unii Europejskiej.

9. Mollie – biżuteria

Motto marki Mollie jest bardzo inspirujące: Szczęście nie ma granic… Szczęście dla każdego, Mollie dla każdego!”. Ten pozytywny przekaz przyświeca założycielce marki, która autorską biżuterię hand made tworzy przede wszystkim, by sprawiać przyjemność swoim klientom.

https://www.instagram.com/p/CTT8FAbsqDo/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

10. Artillo – meble, dekoracje, biżuteria, akcesoria

Artillo to serwis specjalizujący się przede wszystkim w sprzedaży ręcznie wykonanych mebli oraz dekoracji do domu. Można jednak znaleźć tam również biżuterię i inne akcesoria. Platforma współpracuje z wieloma twórcami i ułatwia im działalność. W 2018 roku wspólnie z Artillo udało się sprzedać aż 20 147 produktów. Prowizja to 25%.

https://www.instagram.com/p/CTU0gJfo57J/?utm_source=ig_web_copy_link

Share.

Zostaw komentarz