Komunikacja wewnętrzna w firmie to klucz do jej sprawnego funkcjonowania. Można dzwonić, można mailować, jednak te sposoby kontaktu są czasochłonne i nie zawsze skuteczne. Siedząc przy komputerze najlepszym rozwiązaniem jest komunikator. A Slack jest takim, który wyjątkowo sprawdza się w przedsiębiorstwach. Dlaczego tak jest? W artykule przyjrzymy się kilku jego zaletom.

Spis treści:

  1. 1. Łatwość obsługi i szybkość konwersacji
  2. 2. Kilka sposobów komunikowania
  3. 3. Sprawnie działająca wyszukiwarka
  4. 4. Darmowe narzędzie komunikacji
  5. 5. Snippety uporządkowane i z łatwością przekazywane
  6. 6. Narzędzie uniwersalne i zawsze dostępne

1. Łatwość obsługi i szybkość konwersacji

Zasada działania Slacka jest podobna do innych komunikatorów, wykorzystanych na co dzień. Połączeni użytkownicy wysyłają sobie wiadomości tekstowe i mogą na nie natychmiast odpowiadać. Jeśli ktoś raz korzystał z jakiegoś komunikatora, z łatwością obsłuży też Slacka. Szybkość komunikacji sprawia, że nie trzeba wysyłać wielu maili aby omówić projekt lub rozwiązać jakiś problem.

2. Kilka sposobów komunikowania

Slack oferuje kilka możliwości komunikowania się między użytkownikami, dzięki którym zachowany jest porządek w korespondencji. Można więc wysyłać wiadomości prywatne, utworzyć kanały dla kilku osób lub założyć grupę. Nawiązywanie „łączności” z grupami lub pojedynczymi osobami jest niezwykle proste – przed nazwą wystarczy „małpa” – @. Te proste rozwiązania znacząco usprawniają i porządkują komunikację.

3. Sprawnie działająca wyszukiwarka

Aby znaleźć osobę lub daną konwersację w Slacku, wystarczy skorzystać z wyszukiwarki. Umożliwia zastosowanie różnych kryteriów wyszukiwania, dzięki czemu znalezienie interesującej rozmowy jest niezwykle proste. Pozwala to uniknąć frustrującego przeklikiwania się przez coraz to starsze maile.

4. Darmowe narzędzie komunikacji

Slack jest darmowy i choć znacznie ograniczony w stosunku do wersji płatnej (choćby w kwestii integratorów), jego wersja podstawowa w zupełności wystarczy. To szczególnie dobra wiadomość dla firm dopiero rozpoczynających działalność i nie mogących sobie pozwolić na nadmierne wydatki. Korzystając tylko z „podstawki” można skutecznie i sprawnie się komunikować.

5. Snippety uporządkowane i z łatwością przekazywane

Slack oprócz zwykłych konwersacji pozwala na przekazywanie fragmentów kodów – snippetów. Są one zapisywane osobno od rozmów, a więc ich znalezienie nie sprawia żadnych problemów. Oczywiście mogą być wysyłane ze stosownymi komentarzami, co jeszcze bardziej ułatwia operowanie nimi.

6. Narzędzie uniwersalne i zawsze dostępne

Niezaprzeczalną zaletą Slacka jest to, że działa zarówno na komputerach jak i smartfonach. Na różnych systemach operacyjnych program działa równie dobrze i sprawnie. Dzięki temu można być w stałym kontakcie ze współpracownikami, bez względu na miejsce pobytu.

Share.

Zostaw komentarz