Start-up jest formą działalności biznesowej, w której królują nowe technologie, aplikacje mobilne oraz rozmaite gadżety. Z bardzo ciekawą inicjatywą wyszła polska firma Reakto, która w 2020 roku opracowała koncept bezobsługowego systemu ochrony obiektów z wykorzystaniem dronów.

Inspiracją dla założycieli start-upu były powtarzające się akty wandalizmu w górskim domku należącym do jednego z inicjatorów projektu. Pozwoliło to zauważyć problemy związane z ograniczeniami brygad interwencyjnych w sytuacji, gdy potrzebna jest szybka reakcja. Receptą na to mają być drony. Dużym atutem rozwiązania jest zmniejszenie kosztów operacyjnych agencji ochrony, do których skierowana jest oferta firmy. 

Pierwsze testy z prototypem drona przystosowanego do celów firmy odbyły się w czerwcu 2020 roku. Miesiąc później Reakto zyskało pierwszego partnera biznesowego, agencję ochrony Capital Security. Na chwilę obecną przedsiębiorstwo podpisało z dwoma agencjami listy intencyjne dotyczące realizacji pilotażu w 2022 roku.


Chcesz zobaczyć również inne ciekawe gadżety.  Sprawdź tutaj


Na październik tego roku planowany jest start kampanii crowdfundingu inwestycyjnego. Dzięki temu możliwe będzie stworzenie systemów szybkiego reagowania z użyciem bezzałogowych statków powietrznych oraz wdrożenie usługi na rynek, bez obciążania partnerów biznesowych.

Share.

Zostaw komentarz