Zapylanie jest jednym z najważniejszych procesów naturalnych na Ziemi i jest niezbędne do produkcji żywności. Pszczoły są zapylaczami na przykład dla wielu upraw owocowych, jednak ich populacja stale się zmniejsza.

AgriSound, to innowator technologiczny w dziedzinie zapylania i bioróżnorodności owadów. Stworzony przez firmę podsłuch bioakustyczny Polly, został zaprojektowany tak, aby w bardziej naturalny sposób zwiększyć wydajność plonów oraz zmniejszyć ilość pestycydów. Zasilany energią słoneczną Polly jest zautomatyzowanym, niedrogim urządzeniem podsłuchowym, które monitoruje pszczoły znajdujące się na danym obszarze. Zebrane informacje wyświetlane są w aplikacji i służą do podejmowania konkretnych działań w celu zwiększenia plonów i ochrony populacji pszczół.

Firma zdecydowała się na rozpoczęcie kampanii crowdfundingowej, która ma na celu sfinansowanie ogólnego rozwoju działalności, w tym zatrudnienia nowych pracowników oraz przyspieszenia produkcji urządzeń. Zbiórka już teraz okazała się sukcesem – zebrała bowiem ponad 200,000 funtów ze swojego celu w wysokości 300,000 funtów w ciągu pierwszych dwóch dni.

Share.

Zostaw komentarz