Nie da się ukryć, że rynek dronów zwiększa swoje zasięgi każdego dnia. Analitycy przewidują, że w przeciągu następnych kilku lat, jego wartość może wzrosnąć nawet dwukrotnie. Świetnie pokazuje to poniższy wykres, na którym możemy zobaczyć ile pieniędzy rocznie inwestuje się właśnie w drony.

 

Polska spółka REAKTO o której pisaliśmy w jednym z naszych artykułów, wystartowała ze zbiórką crowdfundingową, która zaplanowana była na październik 2021 roku. Pieniądze zostaną przekazane na przyspieszenie rozwoju firmy.

 

 

Do zadań bezzałogowych statków powietrznych ma należeć szybka reakcja na przestępstwo oraz zwiększenie naszego poczucia bezpieczeństwa. Ponad to, drony będą posiadały umiejętność zastraszenia intruza, nagrania całej sytuacji oraz szybkiego zawiadomienia odpowiednich służb.

 

Jeszcze do niedawna REAKTO inwestowało w rozwój wykorzystując jedynie prywatne środki. Założyciel spółki, Wojciech Stawiarski, zauważył jednak jak duży potencjał ma jego projekt i postanowił rozpocząć zbiórkę na platformie SmartFunds. Wprowadzenie marki na rynek New Connect, zaplanowane jest na najbliższe 2-3 lata.

 

 

Share.

Zostaw komentarz