Początki Grupy Muszkieterowie datuje się na rok 1969, kiedy to Jean-Pierre Le Roch odłącza się od grupy Leclerc i razem z 92 niezależnymi handlowcami otwierają centra dystrybucyjne EX Offices de distribution. 4 lata później sieć przechodzi transformację w Grupę Muszkieterowie i przez kolejne lata sukcesywnie się rozwija i stopniowo rozpoczyna ekspansję z Francji na całą Europę.

Obecnie grupa zrzesza około 3 045 przedsiębiorców w całej Europie w państwach takich jak Francja, Belgia, Portugalia, a także Polska. Łącznie pod szyldami marek Grupy Muszkieterów (min. Intermarche, Bricomarche, Brico Cash, Netto) funkcjonuje prawie 4 tysiące punktów sprzedaży. W zakres działalności wchodzi nie tylko sprzedaż produktów spożywczych, ale także asortymentu niezbędnego do domu czy ogrodu oraz usługi motoryzacyjne (np. stacje paliw).

W Polsce działa około 300 niezależnych przedsiębiorców, którzy działają pod szyldami Bricomarche, sprzedając akcesoria do domu i ogrodu oraz Intermarche będącej siecią sklepów ogólnospożywczych.

Dowiedz się również czym jest franczyza.

Warunki przystąpienia

  • Akceptacja zasad funkcjonowania w Grupie, które zostały zapisane w Karcie Muszkietera.
  • Gotowość do prowadzenia własnego, rodzinnego przedsiębiorstwa (preferowane pary/małżeństwa).
  • Preferowany wiek min. 25 lat.
  • Wkład finansowy w wysokości minimum 400 tys. złotych lub 20% wartości całej inwestycji. Jest to kapitał własny, który od początku pracuje na wyniki prowadzonej działalności.
  • Ukończenie pięciomiesięcznego szkolenia teoretyczno-praktycznego.
  • Gotowość do ewentualnej zmiany miejsca zamieszkania.
  • Akceptacja umowy gwarantującej franczyzobiorcy 10-letnią współpracę z możliwością jej przedłużenia.

Zobacz również franczyzę Liquider.

7 korzyści współpracy z Grupą Muszkieterów

  1. Wiarygodność wynikająca z doświadczenia. Grupa Muszkieterów jest największym zrzeszeniem przedsiębiorców w Europie i liczy ponad 3101 członków rozwijających swoją działalność na terenie Francji, Belgii, Portugalii i Polski. Rozpoczynając współpracę z Grupą Muszkieterów, franczyzobiorcy zyskują rzetelnego i wiarygodnego partnera z bogatą tradycją i wielkimi możliwościami biznesowymi. Przystępując do Muszkieterów, franczyzobiorcy zyskują dostęp do unikatowego, efektywnego systemu prowadzenia biznesu.
  2.  Możliwość rozwoju osobistego. Nieustanna edukacja jest niezbędna, by osiągać sukcesy, dlatego wszyscy Muszkieterowie regularnie uczestniczą w warsztatach rozwijających ich umiejętności zawodowe oraz dedykowanych szkoleniach, po to, aby ich biznes rozwijał się szybciej i dynamiczniej.
  3. Branże DIY i FMCG dostarczają stale nowych możliwości. Współpraca z Muszkieterami, dzięki niesłabnącej popularności sklepów typu DIY (do it yourself) oraz tych oferujących dobra szybkozbywalne (FMCG) to gwarancja powodzenia zawodowego oraz konkretnego zysku.
  4. Współdecydowanie o kierunkach rozwoju całej Grupy. Każdy franczyzobiorca nie tylko decyduje o kierunkach rozwoju swojej placówki handlowej, ale również ma istotny wpływ na działalność całej sieci, pełniąc funkcje zarządcze w centrali Grupy.
  5. Strategiczne wsparcie w prowadzeniu biznesu. Nowi przedsiębiorcy mogą liczyć między innymi na: pomoc w uzyskaniu źródeł finansowania inwestycji, pomoc w wyborze lokalizacji sklepu, wsparcie w opracowaniu projektu, budowie placówki, a także w doborze wyposażenia oraz przygotowaniu sklepu do otwarcia. Przedsiębiorcy będący już członkami Grupy otrzymują wsparcie i ułatwienia w prowadzeniu firmy – w tym dostęp do nowoczesnej centrali zakupowej, logistyki oraz systemu informatycznego, a także pomoc z zakresu marketingu, reklamy i public relations.
  6.  Działalność prospołeczna. Idea CSR (Corporate Social Responsibility) wpisana jest na stałe w strategię realizowaną przez Grupę Muszkieterów. Każdy przedsiębiorca, przystępując do Grupy, akceptuje Kartę Muszkietera stanowiącą zbiór zasad i wartości, wśród których znajduje się m.in. gotowość zostania aktywnym członkiem społeczności lokalnej, reagującym na jej potrzeby.
  7. Przejrzystość finansowa. Wkład finansowy, który wnosi przedsiębiorca przystępujący do Grupy Muszkieterów, jest jego kapitałem własnym, od początku pracującym na wyniki prowadzonej przez niego spółki (nie jest to w żadnym wypadku opłata licencyjna lub też inna forma opłaty na rzecz Grupy).
Share.

Zostaw komentarz