Kim jest Kuba Midel? To przedsiębiorca oraz inwestor. Na YouTube aktywnie prowadzi kanał o tematyce biznesowej, organizuje szkolenia i chętnie dzieli się swoją wiedzą o zarabianiu. Jest też autorem książki „Sztuka równowagi finansowej”, która ukazała się w 2020 roku. W wywiadzie postanowił podzielić się swoim spojrzeniem nie tylko na rynek mieszkań w Polsce, ale także na kilka innych kwestii.

Czego między innymi dowiemy się z rozmowy?

Poznamy ciekawą wypowiedź na temat tego jak żyją Polacy, co robią z pieniędzmi i jak wypadają na tle innych krajów. Jak wpłynęło na nich zderzenie z inflacją i obecną ciężką sytuacją w kraju?

„My jesteśmy krajem, który zachłysnął się wolnością. Zachłysnął się możliwościami. Wpuszczono tu naprawdę dużo tlenu, dużo pieniędzy, dużo możliwości” – zauważa Midel. – „Okazało się, że możesz przez te parę, paręnaście lat stać się kimś. Zaczęliśmy podróżować, korzystać z dobrych samochodów, ubierać dobre, markowe ubrania, buty, torebki, hotele. No ten Polak, myślę że przeskoczył Niemca, przeskoczył jakiegoś statystycznego Szwajcara, na pewno Norwega, na pewno Szweda. Jesteśmy silniejsi, uśmiechnięci i tak dalej. I nagle niestety, łapa takiego, nie ze wschodu socjalizmu, tylko takiego gówno-kapitalizmu… Niestety, ale musicie znać swoje miejsce. Ja tak to czytam. Bo tu przez chwilę naprawdę było fajnie.”

Dowiemy się także, jak biznesmen postrzega problem braku rąk do pracy, jak wycenia fachowców remontowo-budowlanych oraz co zrobić, aby tych wykwalifikowanych było coraz więcej.

To, co najbardziej jednak interesuje osoby śledzące rynek nieruchomości, to prognozy Kuby Midela odnośnie zapotrzebowania na kupno i wynajem mieszkań. Obszerny fragment wywiadu jest poświęcony właśnie temu zagadnieniu.

Więcej inspirujących wywiadów szukaj na Biznes Misja.

Share.

Zostaw komentarz