Pracownik budowlany, to pracownik fizyczny, który specjalizuje się w pracach remontowych oraz budowlanych. W zależności od tego jaką dziedzinę obierze za drogę kariery będzie miał większe lub mniejsze umiejętności. Najczęściej tego rodzaju specjaliści zajmują się murowaniem, wyburzaniem, a także ocieplaniem. Wykonują także remonty w domach i mieszkaniach. Mogą oni pracować w dużych lub małych, rodzinnych firmach. W przypadku tej branży trzeba już na starcie wiedzieć, gdzie zarabia się najwięcej. Wówczas łatwiej jest odpowiednio pokierować swoją ścieżką zawodową.

Spis treści:

  1. Zarobki budowlańca – co na nie wpływa?
  2. Ile zarabia budowlaniec?

Zarobki budowlańca – co na nie wpływa?

Warto już na samym początku zaznaczyć, że nie wszyscy budowlańcy mogą cieszyć się takim samym wynagrodzeniem. Uzależnione jest ono bowiem od kilku czynników. Pierwszym czynnikiem decydującym o zarobkach jest zakres umiejętności. Na najwięcej zleceń mogą liczyć tzw złote rączki, jednak często są to prace krótkoterminowe, tym samym stosunkowo mało płatne. Wykwalifikowany fachowiec od kompleksowych remontów poświęca jednemu klientowi więcej czasu, ale i jego wynagrodzenie jest wyższe. Zarobki tych osób zależą również od tego czy pracują na własnej działalności, czy są u kogoś zatrudnieni. Znaczenie ma także lokalizacja wykonywanych usług. Mowa tu o regionach kraju, gdzie wykonywane są zlecenia. Często jest tak, że w większych miastach można otrzymać większe pieniądze niż w małych i to za tą samą usługę.

Ile zarabia weterynarz z własnym gabinetem? Sprawdź.

Ile zarabia budowlaniec?

Wiemy już, że wynagrodzenie budowlańców różnić się będzie od siebie. Mamy jednak informacje co do przedziału zarobków. Otóż przeciętne wynagrodzenie to około 3100 złotych netto miesięcznie. Tutaj jednak należy zaznaczyć jeszcze jedną ważną kwestię. Otóż zarobki budowlańców nie musza być stałe. W wielu przypadkach zależą one od ilości zleceń, jakie przyjęła firma lub samodzielny fachowiec. Tutaj ogromne znaczenie ma sektor zatrudnienia i tym samym warunki atmosferyczne, czy też ogólnie pora roku. Można tu łatwo się domyślić, że zimą, gdy temperatury spadają poniżej zera zleceń jest znacznie mniej. Zwłaszcza jeśli mowa o pracach wykonywanych na zewnątrz. Wykwalifikowana osoba z własną działalnością gospodarczą może zarabiać nawet 10000 złotych miesięcznie. Znacznie mniej otrzyma za swoją pracę osoba dopiero rozpoczynająca swoją karierę zawodową, ponieważ nie ma doświadczenia.
Share.

Zostaw komentarz