Praca przy kostce brukowej nie należy do prostych. Trzeba wiedzieć, że osoba zajmująca się wykładaniem, naprawą, konserwacją, a także rozbieraniem nawierzchni z niej wykonanych odbywa się w różnych warunkach. Mówimy tu oczywiście o warunkach atmosferycznych. Niezależnie od tego, czy jest lato, czy zima, praca brukarza musi być wykonana.
Osoba chcąca wykonywać ten zawód musi więc liczyć się z pracą w różnych warunkach pogodowych. Wymaga się od niej również dobrego zdrowia i siły fizycznej pozwalającej wykonywać tę ciężką pracę. Do tego potrzebna jest jeszcze cierpliwość i wytrzymałość. Patrząc na te wymagania z całą pewnością nie jedna osoba zastanawiać się będzie, ile za swoją pracę brukarz zarobi. Sprawdziliśmy to!
Spis treści:
Brukarz – obowiązki
Zanim jednak o zarobkach, to najpierw o obowiązkach, za które otrzymuje się wynagrodzenie. Trzeba sobie bowiem zdawać sprawę z tego, za co wpływają na konto pieniądze takiego fachowca. Otóż tak jak już pokrótce wspomnieliśmy musi on umieć wyłożyć, naprawić, konserwować, a także rozbierać kostkę brukową. Kostki jak wszyscy wiemy są różnych rozmiarów i kształtów. Układane są również w ciekawe wzory, a nie tylko prosty chodnik. Dlatego też od brukarza wymaga się umiejętności dobrego rozumienia planów. No i oczywiście niezbędna jest dobra kondycja fizyczna, ponieważ kostka nie należy do materiałów lekkich. Dodatkowo poza przenoszeniem kostki potrzebne jest również wytrzymywanie wiele godzin w pozycji klęczącej, gdyż jak wiadomo kostka układana jest na wysokości chodników. Brukarz musi umieć także posługiwać się odpowiednimi narzędziami. Mowa tutaj o listwach zgarniających, trójkącie i kleszczach brukarskich, przecinaku i różnego rodzaju młotkami.
Chcesz wiedzieć ile zarabia blacharz samochodowy? Sprawdź to sam.
Ile zarabia brukarz – poznaj jego wynagrodzenie!
Patrzysz właśnie na wykładających kostkę fachowców i chcesz wiedzieć ile zarabiają? A może sam rozważasz podjęcie właśnie takiej formy zatrudnienia? Dla wszystkich mamy dobrą wiadomość.
Z całą pewnością jeśli jest się dobrego zdrowia i jeśli posiada się wszystkie inne wymienione powyżej cechy można startować na stanowisko brukarza i otrzymywać za wykonywane zadania przyzwoite pieniądze. Trzeba jednak wiedzieć, że raca jest na tyle trudna i ciężka, że wykonują ją praktycznie sami mężczyźni. Jedynie 3% brukarzy to kobiety. Wynika to głównie z predyspozycji fizycznych, a nie chęci do pracy i o tym również warto pamiętać.