Polski start-up ogłasza zakończenie prac nad swoją flagową aplikacją mobilną i zmienia jej nazwę z Lexly na LexU! App. Premiera prawniczego uberazostała ustalona na 4 października 2021 roku. Aplikacja dostępna będzie w sklepach Google Play oraz AppStore.

4 lata pracy

Dzięki aplikacji mobilnej LexU! App będziemy mogli połączyć się z radcą prawnym lub adwokatem w czasie rzeczywistym. Jest to przełomowa aplikacja ułatwiająca znalezienie odpowiedniego specjalisty w sytuacji wymagającej porady prawnej. Co więcej – stoi za nią polski start-up.

Pomysł na stworzenie aplikacji zrodził się w 2017 roku, kiedy jej pomysłodawca Mateusz Januś będąc jeszcze studentem prawa dostrzegł problem i przeprowadził globalne badanie społeczne dotyczące korzystania przez osoby pełnoletnie z usług prawnych. Wynik badania jednoznacznie wskazał, że istnieje problem w znalezieniu odpowiedniego specjalisty. Prace nad stworzeniem LexU! App trwały niecały rok, a ich efekt będziemy mogli przetestować już 4 października na swoim smartfonie.


Jak wypromować i sprzedać swój swój biznes w internecie?  Sprawdź tutaj


Polski start-up  jako prawniczy Uber?

LexU! App jest pierwszą na świecie aplikacjąmobilną dającą możliwość połączenia się w czasie rzeczywistym z prawnikiem przez telefon. Adwokat lub radca prawny zostanie dobrany adekwatnie do wybranej wcześniej kategorii sprawy, której dotyczy problem. Co ważne, klient będzie miał gwarancję stałej ceny godzinnej konsultacji. Użytkownik otrzyma profesjonalizm oraz dyskrecję specjalisty, a usługa pozostaniew pełni bezpieczna oraz bezkontaktowa.

– Zależało nam, aby nasi użytkownicy mogli w szybki oraz prosty sposób dotrzeć do prawników, a aplikacja była intuicyjna i prosta w obsłudze – mówi Mateusz Januś, pomysłodawca LexU! App – Obecnie większość spraw załatwiamy przez smartfona stąd też pomysł na przybliżenie usług prawniczych właśnie poprzez aplikację mobilną. W branży prawniczej brakowało takiego rozwiązania, więc postanowiliśmy iść z duchem czasu i przygotować aplikację skrojoną na miarę potrzeb.

Spółka ma w planach również debiut na NewConnect oraz ekspansję na rynki zagraniczne.

Źródło: inf. prasowa
Fot. pixabay.com
Share.

Zostaw komentarz