Chcesz zrealizować cele i plany, ale nie masz oszczędności, które pozwoliłyby je sfinansować? Sięgnij po tanią pożyczkę gotówkową i spełniaj marzenia! W artykule wyjaśnimy, czym jest ona w praktyce. Podpowiemy także, jak wybrać tę, która przyniesie Ci wymierne korzyści i nie obciąży portfela.

Brak oszczędności nie powinien być powodem rezygnacji z realizacji celów, marzeń i planów. Sięgając po tanią pożyczkę gotówkową, zdobędziesz potrzebny kapitał szybko, wygodnie i bezpiecznie. I co ważne – dzięki niskiej racie nie obciążysz nadmiernie domowego budżetu.

Czym jest pożyczka gotówkowa?

Pożyczka gotówkowa to popularny produkt finansowy oferowany przez banki i spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe. Pozyskane z niej pieniądze możesz przeznaczyć na dowolny cel niezwiązany z prowadzoną działalnością gospodarczą: remont mieszkania, wakacyjny wyjazd czy kupno upragnionego sprzętu grającego. Wypłata pożyczki odbywa się z reguły w formie przelewu na konto, a spłata – w miesięcznych ratach, zgodnie z harmonogramem spłat. W zależności od pożyczkodawcy maksymalne kwoty pożyczek gotówkowych wynoszą od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych, a okres spłaty – nawet 10 lat.

6 parametrów, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze pożyczki gotówkowej

Ogrom dostępnych na rynku ofert może przyprawić o istny zawrót głowy. Jak wśród nich znaleźć tę, która okaże się strzałem w dziesiątkę? Kluczem do sukcesu i znalezienia najlepszej pożyczki gotówkowej jest porównanie poszczególnych produktów w oparciu o konkretne parametry. Jakie?

  • Dobra pożyczka gotówkowa nie może być droga. Podstawowym wyznacznikiem atrakcyjności powinny być więc koszty. Te warto analizować jednak nie na podstawie wysokości oprocentowania, lecz RRSO – rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania. RRSO zawiera w sobie wszystkie koszty okołopożyczkowe wynikające z pożyczenia pieniędzy. Precyzyjnie ilustruje więc, ile w praktyce zapłacisz za każdą złotówkę. Jak nietrudno zgadnąć, najtańsze pożyczki gotówkowe to te o najniższym RRSO.
  • Dostępne kwoty. Maksymalne kwoty pożyczek gotówkowych są zależne nie tylko od zdolności kredytowej wnioskującego, ale także od limitów narzuconych przez kredytodawcę. Jeśli do realizacji swoich celów potrzebujesz sporej sumy, wyselekcjonuj banki i SKOK-i, które takową pożyczą.
  • Okres spłaty. Jeśli zależy Ci na tym, aby maksymalnie obniżyć miesięczny koszt raty, znajdź pożyczkodawcę, który pozwala rozłożyć spłatę zobowiązania nawet na 10 lat.
  • Szybkość wydania decyzji i wypłaty środków. Przeznaczeniem środków z pożyczki gotówkowej często bywają nieprzewidziane wydatki. Jeśli zależy Ci na tym, aby otrzymać pieniądze jak najszybciej, koniecznie sprawdź, w jakim czasie pożyczkodawca podejmie decyzję i wypłaci środki. Sięgając po szybką pożyczkę gotówkową w Kasie Stefczyka, wstępną informację kredytową możesz otrzymać już nawet w 15 minut, a jeśli masz rachunek płatniczy w Kasie – pieniądze mogą trafić na niego nawet tego samego dnia.
  • Wymagane dokumenty. Większość instytucji finansowych wymaga dziś dostarczenia zaświadczeń potwierdzających wysokość i źródło dochodu. Nic dziwnego. Takie dokumenty stanowią zabezpieczenie nie tylko dla pożyczkodawcy, ale także dla pożyczkobiorcy. Eliminują bowiem ryzyko pożyczenia pieniędzy bez wymaganej zdolności do spłaty. Aby zminimalizować ilość formalności, upewnij się jednak, że poza wypełnionym wnioskiem, dokumentem tożsamości i wspomnianych zaświadczeniem nie będziesz musiał dostarczać dodatkowych „papierów”.
  • Możliwość złożenia wniosku przed internet. Dobra pożyczka gotówkowa powinna być nie tylko niedroga, ale także wygodna w obsłudze. Jeśli chcesz oszczędzić czas i zminimalizować formalności, sięgnij po pożyczkę gotówkową przez internet. Dokonując takiego wyboru, złożysz wniosek wygodniej niż kiedykolwiek wcześniej – przez połączony z internetem smartfon, tablet lub komputer.

Analizując parametry dostępnych na rynku produktów, stworzysz własny ranking pożyczek gotówkowych. A ten dostarczy Ci nie tylko konkretnych danych, ale także drobiazgowej wiedzy, która z pewnością przyda się w przyszłości.

Źródło: https://www.expander.pl/na-co-zwrocic-uwage-biorac-kredyt-gotowkowy/

Share.

Leave A Reply