Według informacji podanych przez portal Kickstarter, w 2021 roku aż 30 milionów dolarów uzbieranych za pomocą zbiórek crowdfundingowych, zostało przeznaczone na książki. Jest to niezwykle wysoki wynik, który doprowadził do powstania zupełnie nowej platformy o nazwie Zoop. Dzięki temu projektowi, autorzy zyskają miejsce przeznaczone tylko i wyłącznie do finansowania projektów związanych z literaturą, a dokładnie – komiksami.

Swój debiut Zoop zaliczył już w zeszłym roku, a dzięki kilku głośnym projektom udało mu się wybić pośród innych platform tego typu. Obecnie, do najbardziej rozchwytywanych tematów należy antologia komiksów na rzecz Ukrainy z ilustracjami nieżyjącego już Johna Paula Lenona. Według CEO Zoop’a, Jordana Plosky’ego, platforma ta jest idealnym miejscem dla osób, które chcą przenieść swój komiks do świata rzeczywistego. I choć w obecnych czasach zdecydowanie króluje digitalizacja, wciąż istnieje wielu autorów, którzy chcą wydać papierowe wersje swoich dzieł. Crowdfunding jest w tym przypadku idealnym zjawiskiem.

źródło: www.comichron.com

Podobnie jak Kickstarter, Zoop oferuje użytkownikom wiele benefitów związanych z wpłatami. Mogą to być: cyfrowa wersja książki, twarda okładka wersji papierowej, komiks podpisany przez autora czy niestandardowe wydruki z limitowanymi okładkami.

Share.

Zostaw komentarz