Dzisiaj poruszamy ważny temat. Pomagamy wybrać ekspres do kawy do biura waszej firmy! Wiemy, że dobra kawa to coś, co często przewija się w ogłoszeniach o pracę, jako jeden z benefitów dla aplikujących kandydatów. Oczywiście taką wzmiankę często traktuje się z przymrużeniem oka, wiedząc że mało kto wyśle swoje swoje CV tylko ze względu na darmową filiżankę Arabiki. Nie zmienia to jednak faktu, że dostęp do ekspresu dla pracowników biurowych stał się dziś standardem, a jego brak z pewnością zostanie zauważony i wytknięty. Jeśli placówka jest odwiedzana przez klientów i partnerów biznesowych tym bardziej warto serwować kawę dobrej jakości.

Zatem porządny, wydajny i elegancki ekspres to coś, co menadżer biura powinien wrzucić na listę zakupów. Przedstawiamy nasze propozycje produktów, które można łatwo dopasować do firmowego budżetu.

Czy opłaca się kupić ekspres do kawy?

Są zapewne osoby, które nie uważają ekspresu do kawy za artykuł pierwszej potrzeby, kiedy stajemy przed zadaniem wyposażenia biura. W końcu czajnik elektryczny też załatwi sprawę, prawda? Jeśli nasz budżet jest naprawdę ograniczony, możemy tymczasowo wstrzymać się z decyzją o kupnie ekspresu. Jednak posiadanie takiego urządzenia ma wiele zalet. Oto niektóre z nich:

 • Przygotowanie ulubionej kawy np. cappuccino czy flat white w biurze to dużo mniejszy koszt niż zamówienie napoju w kawiarni.
 • Sprzęt pozwala szybko przygotować kawę, więc nie ma do niego kolejki.
 • Nowoczesne urządzenie podnosi prestiż firmy.
 • Obecność ekspresu w biurze doceniają zarówno pracownicy, jak i odwiedzający nas klienci.

Jesteś na diecie? Sprawdź, ile kalorii ma kawa.

Jaki ekspres do kawy do biura wybrać?

W naszym zestawieniu wybraliśmy pięć ekspresy do kawy w różnych przedziałach cenowych. Wiemy bowiem, że firmy mają różne budżety na tego typu zakupy.

 1. Nowoczesny ekspres Jura Z10 Aluminium White (15348)
 2. Ekspres Melitta CI Touch F63-101 EU srebrny – idealny do małego biura
 3. Ekspres Siemens EQ.500 Classic TP501R09
 4. Ekspres Saeco Lirika Silver Plus RI9841/01
 5. Ekspres PHILIPS 2200 EP2224/40 czarny
 6. Ekspres Blaupunkt CMP301
 7. Ekspres Bosch CompactClass Extra TKA3A033 – do małego biura

1. Nowoczesny ekspres do kawy do biura Jura Z10 Aluminium White (15348)

Nowoczesny ekspres do kawy do biura Jura Z10
Nowoczesny ekspres do kawy do biura Jura Z10

Jura Z10 w kolorze aluminiowym to zdecydowanie produkt premium, który wybiera się, aby podkreślić prestiż biura. Jego cena waha się w okolicach 11-12 tysięcy, więc będzie to niemała inwestycja. Niemniej jednak ekspres ten może zaskoczyć wieloma przydatnymi funkcjami. Przygotujemy w nim nie tylko gorącą kawę, ale również zimne napoje na bazie kofeiny, czym z pewnością będzie można cieszyć się w sezonie letnim. Oprócz tego do licznych zalet należy inteligentny młynek, dostosowujący grubość mielonych ziaren do potrzeb, innowacyjna technologia zaparzania 3D, a także możliwość przygotowania aż 32 różnych napojów.

2. Ekspres do kawy Melitta CI Touch F63-101 EU srebrny – idealny do małego biura

Ekspres do kawy Melitta CI Touch F63-101 EU
Ekspres do kawy Melitta CI Touch F63-101 EU

Kolejka do ekspresu zbyt wolno posuwa się do przodu, a przerwa za chwilę się kończy? Ekspres ciśnieniowy do biura Melitta CI Touch F63-101 EU pozwoli przygotować dwie kawy czarne lub mleczne jednocześnie, co sprawi, że nieco łatwiej będzie napoić wszystkich zapracowanych kawoszy.

Zaletą produktu są także cicho działające młynki, więc nie ryzykujemy, że przygotowując sobie coś do picia, przeszkodzimy komuś w wypełnianiu dokumentów czy rozmowie z klientem. Dostępne jest 10 gotowych przepisów, które można zrealizować przy pomocy tego ekspresu, jednak można komponować również własne kawy. To dobry wybór ze średniej półki cenowej. Zapłacimy za niego około 2800 złotych.

3. Ekspres Siemens EQ.500 Classic TP501R09

siemensJeśli w naszym budżecie przewidzieliśmy na zakup ekspresu około 2100 złotych, świetnym wyborem może okazać się Siemens EQ.500 Classic TP501R09. Posiada on wiele przydatnych funkcji takich jak system autoMilk Clean, czyli automatyczne czyszczenie układu mlecznego lub aromaDouble Shot, która sprawi, że kawa będzie ekstra aromatyczna. Wielu miłośników cappuccino doceni także opcję spieniania mleka. Menu jest intuicyjne i nie sprawi nikomu problemu w obsłudze, więc każdy będzie mógł szybko przygotować ulubiony napój.

4. Ekspres Saeco Lirika Silver Plus RI9841/01

saeco ekspresPyszne cappuccino ze spienionym mlekiem? Dzięki ekspresowi Saeco Lirika Silver Plus RI9841/01 można się nim cieszyć. Niewielkie rozmiary tego urządzenia sprawiają, że nawet w małym biurze świetnie się odnajdzie. Jednocześnie duże zbiorniki na kawę i wodę z możliwością napełniania od góry pozwalają na wygodne użytkowanie. Za około 1500 złotych można mieć więc wielofunkcyjny sprzęt o całkiem dobrych parametrach i w kompaktowym rozmiarze.

5. Ekspres do kawy do biura PHILIPS 2200 EP2224/40 czarny

Ekspres do kawy do biura PHILIPS 2200 EP2224/40
Ekspres do kawy do biura PHILIPS 2200 EP2224/40

Philips jest marką, której zaufało wielu klientów, czy jednak w przypadku ekspresu do biura, możemy trafić na dobry produkt? Jak się okazuje, model PHILIPS 2200 EP2224/40 prezentuje bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Według opinii maszyna pozwala przygotować smaczną kawę przy pomocy różnych przepisów. Jest też łatwa w czyszczeniu, co będzie dużym plusem, biorąc pod uwagę, że w biurze tego typu sprzęty są często używane bardzo intensywnie. Wielu osobom do gustu przypadł także zgrabny wygląd ekspresu. Za przyjemność korzystania z tego ekspresu do kawy w swojej firmie zapłacimy około 1500 złotych.

6. Ekspres do kawy do biura Blaupunkt CMP301

Ekspres do kawy do biura Blaupunkt CMP301
Ekspres do kawy do biura Blaupunkt CMP301

Ekspres Blaupunkt CMP301 to produkt, który cechuje prostota. Przejawia się to zarówno w klasycznym designie, jak i intuicyjnej obsłudze. Trzy przyciski wystarczą, aby przygotować dzięki niemu pyszną kawę. Urządzenie jest też łatwe w czyszczeniu, na co pozwala wyjmowana kratka ociekowa. Miłym dodatkiem jest funkcja spieniania mleka. Ekspres ten to dobry wybór, jeśli budżet nie jest zbyt duży. Można dostać go za 300-400 złotych. Jako że produkt jest energooszczędny, nie musimy się także martwić, że wygeneruje dla nas duże koszty użytkowania.

7. Ekspres do kawy do biura Bosch CompactClass Extra TKA3A033

Ekspres do kawy do biura Bosch CompactClass Extra TKA3A033
Ekspres do kawy do biura Bosch CompactClass Extra TKA3A033

Prosty i niedrogi ekspres Bosch CompactClass Extra TKA3A033 to wydatek około 120-150 złotych. To doskonała opcja dla malutkiego biura, w którym kawa jest miłym akcentem, towarzyszącym przy pracy. Przydatne funkcje, które posiada urządzenie obejmują między innymi filtr wychylny, który pozwoli łatwo go napełnić i opróżnić, automatyczne wyłączenie po 40 minutach grzania oraz mocny element grzewczy o mocy 1100W. Biorąc pod uwagę stosunkowo niską cenę, a przy tym przyzwoitą jakość i klasyczny wygląd, ekspres ten jest dobrym wyborem zakupowym do prywatnego gabinetu lub biura.

Poznaj Bosch CompactClass Extra TKA3A033 – sprawdź opinie na Ceneo i dostępność w sklepach.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ekspresu do kawy?

Budżet to nie jedyne, co powinno nas interesować, jeśli planujemy zakup ekspresu do kawy. Jest wiele innych kwestii, które należy rozważyć. Liczy się marka, awaryjność sprzętu, a czasem nawet marketing zbudowany wokół danego produktu. Poniżej kilka pytań, które często zadają sobie osoby szukające odpowiedniego urządzenia.

Jaki ekspres do kawy do małej firmy?

Niewielka firma będzie mieć inne potrzeby niż ogromna korporacja, zatem zakup ekspresu należy uzależnić od kilku czynników. Przede wszystkim od metrażu biura oraz od liczby osób, które będą korzystać ze sprzętu.

Spore grono kawoszy, a niewielkie pomieszczenie? W takim razie warto postawić na ekspres o kompaktowych wymiarach, a jednocześnie zadbać o to, aby był cichy i nie przeszkadzał pozostałym. Dobrym rozwiązaniem są urządzenia nalewające więcej niż jedną kawę jednocześnie.

Metraż w porządku, ale niewielu pracowników? Wówczas rozmiar ekspresu nie ma aż takiego znaczenia, jednak warto zastanowić się, czy potrzebne jest urządzenie o wielu funkcjach. Jeżeli nie wszyscy piją kawę albo większość stawia na zwykłą czarną, można zdecydować się na prosty sprzęt.

Jaki mały ekspres do kawy?

Mały ekspres do kawy okazuje się użyteczny, kiedy posiadamy prywatny gabinet, w którym chcemy delektować się kofeinowym napojem. Nadaje się także do przestrzeni ograniczonych lub zastawionych innymi sprzętami. Przy zakupie, oprócz rozmiaru, zwróćmy uwagę na to, czy produkt generuje hałas oraz sprawdźmy, czy jego pojemność jest dla nas wystarczająca. Dużą zaletą będzie również, jeśli taki ekspres będzie energooszczędny. Jednak biorąc pod uwagę niewielkie wymiary, powinniśmy zainteresować się, czy wybrany sprzęt pozwala na łatwe czyszczenie, gdyż może się zdarzać, że tę czynność będziemy często powtarzać.

Jaki ekspres reklamuje Brad Pitt? Polecjajki od celebrytów

Z kawowymi reklamami kojarzy nam się przede wszystkim George Clooney, jednak w ubiegłym roku mogliśmy oglądać również reklamę ekspresu polecanego przez Brada Pitta. Model, który aktor zdecydował się firmować swoją twarzą to “Perfetto” od marki DeLonghi.

Czy jednak warto ufać celebrytom i influencerom? Z jednej strony, jeśli firma ma tak duży budżet na marketing, a także wabi do siebie znanych i lubianych, świadczyć to musi o pewnym statusie marki. Jednak my zalecamy ostrożność i przede wszystkim sprawdzenie opinii od zwykłych użytkowników, którzy chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami z danym produktem.

Jaki ekspres: Saeco czy Philips?

Każda marka ma swoich zwolenników oraz grupę osób, które kupiły i się zraziły. Nie da się zatem uniknąć porównywania poszczególnych brandów. Dość często zestawiane są ze sobą sprzęty od Saeco oraz Philips. Czy lepiej więc zainwestować w ekspres tej pierwszej czy drugiej firmy? Jeśli wahamy się między dwoma modelami, warto przede wszystkim sprawdzić cenę i funkcjonalności. Nie każdy wie, że Philips Corporation jest właścicielem Saeco, zatem standard urządzeń może być porównywalny. Jeśli jednak wciąż mamy wątpliwości, być może lepiej wybrać urządzenie, które firma matka opatrzyła własną nazwą.

Jaki ekspres: Siemens czy Philips?

Zestawmy zatem ze sobą dwie niezależne marki, czyli Siemens oraz Philips. Warto pamiętać, że w przypadku obu brandów, do wyboru mamy różne modele, a także kilka przedziałów cenowych. Porównanie dwóch przypadkowych sprzętów z pewnością nie będzie sprawiedliwe. Warto dowiedzieć się zatem więcej o renomie obu tych korporacji.

Siemens to niemiecka jakość. Firma istnieje od 1847 roku i dziś jest producentem sprzętów elektronicznych, także dla branży medycznej. W 2020 r. Siemens został uhonorowany nagrodami licznymi: iF Design Awards, Iconic Awards i German Design Awards.  Rok później otrzymał też nagrodę Red Dot Design Award. Warto też wiedzieć, że właścicielem brandu jest produkująca sprzęty Bosch, korporacja BSH.

Philips Corporation to holenderski koncern technologiczny. Jest właścicielem marek Saeco, Gaggia i Spidem. Istnieje od 1891 roku. Misją firmy jest poprawa jakości życia, a do 2030 roku w planach korporacji jest ulepszenie egzystencji 2,5 miliarda ludzi, w tym 400 milionów w społecznościach, które zmagają się z trudnościami.

Czy Krups jest awaryjny? Jak wybrać sprawny ekspres?

Firma Krups specjalizuje się w produkcji sprzętów domowych, w tym ekspresów do kawy. Chociaż marka ma swoich fanów, nie da się ukryć, że krążą o niej również niepochlebne opinie. W szczególności dotyczą one awaryjności urządzeń, co wzbudza niemałą frustrację wśród osób, które zdecydowały się zaufać Krups.

krups komentarze
Komentarze na temat ekspresów Krups. Źródło: https://expresdokawy.pl/ekspresy-do-kawy-krups-opinie-i-ranking/

Jeśli więc chcemy wybrać ekspres, który będzie nam długo służył, słuchajmy podpowiedzi zawartych w opiniach użytkowników. Mogą stanowić dla nas ważną przestrogę. Warto również zerknąć na parametry urządzenia i upewnić się, że zostało wykonane z dobrych i trwałych materiałów. Ceramiczne młynki będą plusem. Łatwość czyszczenia również jest ważna, gdyż nagromadzony brud sprzyja uszkodzeniom. No i oczywiście nie zapominajmy zapoznać się z warunkami gwarancji.

A może zainteresujesz się też bulletproof coffee?

Podsumowanie

Ekspresy do kawy do biura, to kategoria produktów o dużym zróżnicowaniu, zarówno pod względem nowoczesnych funkcji, jak i ceny. Warto dokonać wyboru kierując się nie tylko budżetem, ale także znajomością swoich potrzeb jak i pracowników.

Do małego biura, w którym pije się głównie czarną kawę, czasem z dodatkiem mleka, nie ma potrzeby zakupu produktu z wieloma skomplikowanymi funkcjami.

Jednak nowoczesny ekspres pozwalający przygotować wiele różnych napojów nie musi być złym wyborem. Pokój socjalny, w którym pracownicy chętnie przebywają, pozwoli im się cieszyć kawą zgodną z ich preferencjami.

A jaki ekspres do pokoju prezesa? Być może niekoniecznie najtańszy, jednak jeśli ma korzystać z niego jedna osoba to zbytnia ekstrawagancja może być widziana jako przesada.

Share.

Zostaw komentarz