Wielu pracowników i pracodawców nie wyobraża sobie współczesnego biura bez dostępu do dobrego ekspresu. Wszyscy znają przecież korzyści płynące z picia kawy, sprzyjające produktywnej pracy i lepszemu samopoczuciu w miejscu realizacji zawodowych obowiązków. Co charakteryzuje dobre ekspresy do biura? Na jakie modele warto zwrócić uwagę?

Podsumowanie:

  • Dobra i łatwa w przygotowaniu kawa to we współczesnym biurze po prostu konieczność! Dlatego jeśli chcesz stworzyć w firmie przyjazną atmosferę, a przy okazji zwiększyć wydajność zespołu, koniecznie wyposaż miejsce pracy w ekspres do kawy.
  • To, który model ekspresu do biura będzie odpowiedni, zależy od kilku elementów: liczby pracowników, ich preferencji kawowych i możliwości aranżacyjnych w biurze.
  • Duży zespół o różnorodnych gustach to wyraźny znak, by wybrać ekspres automatyczny o dużej mocy i rozbudowanym katalogu kaw do wyboru. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Przeczytaj tekst i sprawdź!

Co wziąć pod uwagę, wybierając ekspres do biura?

Jest kilka rzeczy, które mają kluczowe znaczenie w dopasowaniu ekspresu do biurowych potrzeb.

  • Liczba pracowników – im większy zespół, tym ekspres będzie częściej używany, a to wymaga, by cechowała go większa wydajność.
  • Preferencje kawowe zespołu – inny rodzaj ekspresu do biura sprawdzi się w zależności od tego, czy zespół tworzą głównie zwolennicy czarnej, filtrowanej kawy, czy może dominuje pokolenie zakochane w kawach mlecznych i deserowych.
  • Możliwości aranżacyjne w biurze – do małego biura, gdzie nie ma wydzielonej kuchni bardziej pasuje kompaktowy ekspres kawowy, którego praca nie generuje zbyt głośnych dźwięków. Z kolei biura z osobnym pomieszczeniem socjalnym stwarzają większe możliwości w zakresie rozmiaru, głośności pracy i sposobu pozyskania wody przez urządzenie. Znaczenie ma też wystrój wnętrza i to, czy będzie on lepiej korespondował z minimalistycznym ekspresem czy urządzeniem stylizowanym na tradycyjne.

Co cechuje dobry ekspres do kawy do biura?

Ekspres w biurze powinien działać szybko i niezawodnie – w krótkim czasie serwować potrzebną kawę i nie wymagać ani czasochłonnego czyszczenia, ani nie ulegać awariom. Zyskasz to, wybierając urządzenie o odpowiednio dużej mocy, minimum 1500 W, a także z automatycznym trybem czyszczenia i wykonane z wysokiej jakości komponentów. Najlepiej z katalogu renomowanych marek, jak np. Tchibo czy Jura.

Należy również zwrócić uwagę na sposób pozyskania wody przez ekspres. Modele ze zbiornikiem są polecane do miejsc, w których nie ma możliwości skorzystania ze stałego przyłącza. Wymagają jednak regularnego napełniania pojemnika. Alternatywne rozwiązanie to ekspresy ze stałym przyłączem – mniej mobilne, ale za to oszczędzające czas użytkowników. Cenne są także niektóre funkcje, jak parzenie dwóch kaw jednocześnie, regulacja wysokości wylewki czy praca ze świeżym mlekiem – potrzebna, gdy chcesz spełnić potrzeby pracowników preferujących mleczne i deserowe napoje.

Wszystkie wymienione cechy charakteryzują automatyczne ekspresy do biura (https://www.tchibo-coffeeservice.pl/rozwiazania-dla-biznesu/dla-biur/). Te są najchętniej wybieranym rodzajem urządzeń. Przykładowy model, na który warto zwrócić uwagę to Tchibo Coffea Office – kompaktowy i wydajny, z dużą różnorodnością kawowych specjałów, zdolny przyrządzić 30-50 porcji napoju dziennie. Inny ciekawy produkt to Tchibo Coffea Enjoy – odpowiedni do bardzo dużych biur, w których spożycie kawy oscyluje wokół 150 filiżanek w ciągu doby.

Te i wiele innych modeli pozyskasz w ramach dzierżawy, leasingu lub zakupu na raty 0%, podejmując współpracę z marką Tchibo Coffee Service.

Share.

Zostaw komentarz