Słyszałeś o Amazon? Z całą pewnością, gdyż jest to największy sklep internetowy na świecie! Nie dziwi więc fakt, że jeden z jego oddziałów mieści się w Polsce. A co za tym idzie, można znaleźć posadę u tego giganta. Nie będzie przesadą jeśli powiemy, że na rekrutacja na niektóre stanowiska, w tym magazyniera, trwa praktycznie bez przerwy. Jeśli jesteś zainteresowany pracą w Amazon, mamy dla Ciebie dobre wieści. Sprawdziliśmy na jakie możesz liczyć wynagrodzenie.

Na początek jednak jeszcze garść informacji. Firma Amazon zatrudnia obecnie prawie 1,3mln pracowników we wszystkich swoich oddziałach rozsianych po świecie. Z tej liczby ponad 20tys stanowią pracownicy magazynów znajdujących się w Polsce. Wśród nich są zarówno pracownicy sezonowi, jak i ci zatrudnieni na stałe. Czy mają oni możliwości awansu? Zdecydowanie tak. Za dobre wyniki przysługuje im również premia. A trzeba tu zaznaczyć, że już samo wynagrodzenie podstawowe jest na Polskim rynku konkurencyjne.

Spis treści:

  1. Zarobki w Amazon – najwyższe stanowiska
  2. Ile zarabia magazynier Amazon w Polsce?

Zarobki w Amazon – najwyższe stanowiska

Mówiliśmy o pracy na magazynie, ale przekornie rozpoczniemy sprawdzanie wynagrodzeń od osób, które zajmują najwyższe stanowiska w drabince kariery. Dyrektorzy generalni w Amazonie otrzymują w skali roku kwoty 50-220 milionów dolarów! Zdecydowana większość tych pieniędzy wypłacana jest z zysków firmy. Informując o zarobkach, musimy powiedzieć także o tym, że każdy z menagerów firmy ma w niej swój pakiet udziałów. Co to oznacza? A no to, że zyski Amazona przekładają się na zarobki pracowników najwyższego szczebla.

Ile zarabia się w USA? Sprawdź!

Ile zarabia magazynier Amazon w Polsce?

Jeśli jesteście zainteresowani pracą w Amazon na magazynie, to mamy dla Was informację, na jakie zarobki możecie liczyć. Otóż w Polsce magazynierzy otrzymują najmniej 4 tys złotych brutto miesięcznie. Liderzy mogą liczyć na pensję wyższą, oscylującą w granicach 5 tys złotych miesięcznie. Trzedba jednak pamiętać, że pełna podana kwota przysługuje jedynie za przepracowanie wszystkich dni wyznaczonych w grafiku. Bez zwolnień lekarskich, czy też urlopów. Czy to wszystko? Nie, najlepsi pracownicy mogą również liczyć na premię, która wynosi 15% ich podstawy.

Czy więc w Amazon zarabia się dobrze? Oczywiście, tam gdzie stawiane jest pytanie, tam znajdujemy wiele odpowiedzi. Prawda jest jednak taka, że na pewno te stawki są konkurencyjne. Co więcej ścieżka kariery jest otwarta przed każdym pracownikiem. Jeśli będziecie zaczynali pracę w roli magazyniera, to nic nie stoi na przeszkodzie byście następnie piastowali stanowisko lidera, a później pięli się jeszcze wyżej w hierarchii. Wszystko zależy od tego, jak będziecie wywiązywać się z powierzonych obowiązków.

Share.

Zostaw komentarz