Trendy w sektorze beauty zmieniają się niezwykle dynamicznie. Oznacza to, że przedsiębiorca, który zdecyduje się otworzyć firmę z tej branży, musi wykazać się elastycznością i chętnie podejmować nowe wyzwania. Jednocześnie jednak różnorodność tego rynku pozwala na łatwe znalezienie swojej niszy. Tym bardziej, że popularność rozmaitych zabiegów kosmetycznych wciąż wzrasta. Dlatego jeśli nasza wiedza, umiejętności oraz środki finansowe pozwalają na działania biznesowe w tym kierunku, powinniśmy szybko przystąpić do pisania biznesplanu. Najpierw jednak warto poznać swoje opcje.


Spis treści:

  1. Jak otworzyć salon fryzjerski?​
  2. Jak otworzyć barber shop?
  3. Ile kosztuje otwarcie salonu kosmetycznego?
  4. Jak założyć klub fitness?
  5. Jak założyć firmę kosmetyczną?

Jak otworzyć salon fryzjerski?

Zanim zaczniemy szukać informacji na temat tego, jak otworzyć salon fryzjerski lub jakikolwiek inny biznes, powinniśmy zastanowić się, czy nam się to opłaci. Na usługi fryzjerskie było zapotrzebowanie na długo przed tym, kiedy popularna stała się medycyna estetyczna. Co więcej, nie zapowiada się na to, aby zainteresowanie miało spaść. Wręcz przeciwnie, moda na nowe fryzury, kolory, zabiegi przedłużania czy odnowy włosów sprawia, że coraz częściej korzystamy z oferty salonów fryzjerskich. Dobra lokalizacja oraz promocja zdjęciami w social mediach powinny sprawić, że zainteresowanych naszymi usługami nie zabraknie. Warto jednak mieć fach w ręku i dbać o opinię. Dużo można zyskać, jeśli ludzie będą nas polecać, ale łatwo też zniechęcić panie przez słabą obsługę klienta lub źle wykonane cięcie.

pandemia
Powrót klientów do korzystania z usług sektora beauty po okresie pandemii. Źródło: Raport Beauty Forum „Branża Beauty w dobie pandemii”

Jak otworzyć barber shop?

Warto mieć na uwadze, że barber to coś więcej niż męski fryzjer. Zajmuje się on przede wszystkim zarostem, co wpisuje się w ostatnią modę na zadbane brody. Warto zastanowić się, jak otworzyć barber shop, który przyciągnie zainteresowanie panów. Zadbajmy o to, aby nasze usługi były możliwie różnorodne i dopasowane do potrzeb klientów. Pomogą również dobrej jakości kosmetyki, które można sprzedawać w ramach źródła dodatkowego dochodu. Ważne jest też, by zwrócić uwagę na wystrój wnętrza oraz logo. Wiele barber shopów wyróżnia się futurystycznym designem lub nowoczesnym minimalizmem, co przeważnie zyskuje uznanie odwiedzających.

Ile kosztuje otwarcie salonu kosmetycznego?

Manicure, pedicure, depilacja woskiem lub laserowa, modelowanie sylwetki czy kuracje odmładzające to kilka przykładów zabiegów, na które można liczyć w salonie kosmetycznym. Dopóki jednak nie zdecydujemy, które z nich chcemy mieć w ofercie, nie dowiemy się ile kosztuje otwarcie salony kosmetycznego w naszym przypadku. Potrzebować będziemy stanowisk, preparatów kosmetycznych oraz zależnie od profilu działalności, urządzeń do twarzy i ciała. Sprzęty takie jak np. laser frakcyjny czy maszyna do kriolipolizy mogą okazać się kosztowne, jednak jeżeli posiadamy gabinet w dobrej lokalizacji i odpowiednio się promujemy, możemy liczyć na to, że inwestycja się zwróci.

wydatki polaków
Źródło: Raport Questus „Rynek usług kosmetycznych w Polsce”

Jak założyć klub fitness?

Klub fitness to niemała inwestycja, biorąc pod uwagę, że potrzebny nam przestrzenny lokal, w którym możliwe jest prowadzenie zajęć dla kilkunastu osób. Jeśli chcemy równocześnie uruchomić małą siłownię czy tzw. strefę cardio, zainwestować musimy też w sprzęty. Zatem jak założyć klub fitness, jeśli chcemy, aby włożone w biznes środki nam się zwróciły? Kluczem może być dobra lokalizacja, dzięki czemu potencjalni klienci będą mieć bezproblemowy dojazd. Jeśli natomiast chcemy od razu przyciągnąć zainteresowanie naszą marką i uzyskać gotowy biznesplan, powinniśmy pomyśleć o działalności franczyzowej.

produkty kosmetyczne
Popularne w Polsce typy produktów kosmetycznych. Źródło: Raport SentiOne „Branża kosmetyczna w sieci”

Jak założyć firmę kosmetyczną?

Własna marka kosmetyków to pomysł na mały biznes w branży beauty. Ostatnio popularne są kosmetyki naturalne, których wyrobem można zająć się w domu. Jeśli więc szukamy odpowiedzi na pytanie, jak założyć firmę kosmetyczną i nie wydać przy tym wiele pieniędzy, to odpowiedzią może być produkcja w domowym warsztacie. Wówczas musimy nawiązać współpracę z dystrybutorem, który dostarczy nam naturalne półprodukty. Powinniśmy także opracować autorskie receptury. Nasze produkty sprzedawać możemy za pośrednictwem platform handlowych lub we własnym sklepie internetowym.

Share.

Zostaw komentarz